Home Najdôležitejšie Výborný vstup Kleina s Gombosom v Liberci: Obaja presvišťali do osemfinále bez straty setu

Lukáš Klein, Praha, Prague Open

LIBEREC – Lukáš Klein aj Norbert Gombos sa prebojovali do druhého kola dvojhry na challengeri 75 v Liberci (73 000 EUR, antuka vonku).

Druhý nasadený Klein zvíťazil v úvodnom kole nad Brazílčanom Joaom Lucasom Reisom Da Silvom, ktorého hladko zdolal 6:1, 6:2 za necelú hodinu. Zverenec trénera Petra Vlka a kondičného Dávida Olasza si v druhom kole zmeria sily s víťazom zápasu medzi ruským kvalifikantom Kirillom Kivatcevom a Chorvátom Dinom Prižmičom.

Ďalej ide aj šestka pavúka Gombos, ktorý vo vyrovnanom zápase vyradil Taliana Giovanniho Fonia 7:6(5), 6:4 za 93 minút. Tridsaťdvaročný hráč Národného tenisového centra sa v ďalšom kole stretne s lepším z dvojice Toby Kodat – Timo Stodder.

Zdroj: stz.sk, ts