Home Najdôležitejšie Vladimír Pláteník: Grandslamová víťazka možno príde za mnou trénovať do Trnavy

Vladimír Pláteník: Grandslamová víťazka možno príde za mnou trénovať do Trnavy

by Jaroslav Šípkar
Vladimír Pláteník, Empire Tennis Academy

Uznávaný slovenský tréner Vladimír Pláteník prezradil, že grandslamová šampiónka Emma Raducanuová za ním možno príde trénovať do Trnavy.


Trénoval Dominiku Cibulkovú či Rusku Dariu Kasatkinovú. Vladimír Pláteník je v súčasnosti šéftrénerov v TC Empire Trnava. Patrí medzi najuznávanejších slovenských odborníkov. Spoluprácu s ním chce nadviazať dokonca grandslamová šampiónka Emma Raducanuová!

„Pred koronou som trénoval s ňou a jej tímom asi týždeň. Páčilo sa im to, ale mali dohodnuté ešte nejaké skúšobné termíny s inými trénermi. Mali sa mi ozvať, no asi mesiac sa nič nedialo, tak som odštartoval spoluprácu s inou hráčkou,“ spomínal Vladimír Pláteník v rozhovore pre Nový Čas. „Tri dni na to mi zavolal pán Raducanu, no ja som bol už dohodnutý, takže to nedopadlo dobre.”

Uznávaný slovenský tréner sa rozhodol zo zahraničia vrátiť domov na Slovensku z rodinných dôvodov. Ale spolupráca s víťazkou US Open 2021 je stále v hre, možno príde za ním trénovať do Trnavy!

„Po jej nečakanom víťazstve na US Open mi volal znova, no bol som vo fáze života, keď moja dcéra mala 17 rokov, pričom chce ísť študovať do Ameriky a hrať tenis. Moja priorita je preto byť čo najbližšie a čo najviac s rodinou. Preto som teraz v Trnave. Diskusie s Raducanuovou však znova ožili. Sme dohodnutí, že keby sa jej nedarilo, tak Emma je ochotná v podstate prísť za mnou do Trnavy a nadviazať spoluprácu,“ prezradil zaujímavé detaily Vladimír Pláteník.Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

five × 4 =