Emma Raducanuová
Emma Raducanuová v Indian Wells prekvapivo skončila už na prvej prekážke (Foto: TASR/AP - Mark J. Terrill)

Víťazka US Open 2015: Ženský tenis sa vyvíja zlým smerom, za mojich čias by Raducanuová nikdy nevyhrala grandslam

Víťazka US Open z roku 2015 Flavia Pennettaová je presvedčená, že za jej čias by Emma Raducanuová nikdy nemohla vyhrať grandslamový turnaj. Ženský tenis sa podľa jej slov vyvíja zlým smerom.


Bývalá talianska tenistka Flavia Pennettaová, ktorá vyhrala US Open v roku 2015, sa podelila o svoj názor na senzačný úspech 18-ročnej Emmy Raducanuovej, ktorá vyhrala tohtoročný US Open po tom, ako úspešne zvládla kvalifikáciu.

Podľa Pennettaovej by za jej čias Raducanuová nikdy nevyhrala grandslam

„Nepáči sa mi to. To, čo sa udialo, je silný zlom v kontinuite. Zdá sa mi, že je to pre tenis zlé,“ cituje Talianku portál Tennis World USA.

„Za mojich čias by sa nikdy nestalo, že by mladé dievča, ktoré hralo v kvalifikácii, podobne ako Emma Raducanuová v New Yorku, vyhralo grandslamový turnaj,“ pokračovala Pennettaová.

„Vrcholoví športovci boli príliš silní. Niečo na tom nie je v poriadku. Hráčkam chýba charizma, ženský tenis sa predáva ťažšie,“ dodala bývalá tenistka.

Raducanuová šokovala tenisový svet, keď v New Yorku vyhrala 10 zápasov bez straty setu. V prvom zápase po životnom úspechu ale vybuchla, keď na úvod turnaja v Indian Wells uhrala len šesť hier proti Sasnovichovej.About Jaroslav Šípkar

Check Also

Gilbert Soares Klier Junior

Ďalší tenisový dopingový hriešnik: Mladý olympijský medailista spoznal svoj trest

RIO DE JANEIRO – Brazílsky tenista Gilbert Soares Klier Junior dostal zákaz činnosti na 12 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

19 − two =