Home Najdôležitejšie Kužmová si po nevydarenom singli napravila chuť vo štvorhre: S holandskou parťáčkou zabojujú o finále

LA BISBAL D´EMPORDÁ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová si po dnešnej singlovej prehre v španielskom La Bisbal D´Empordá napravila chuť aspoň v debli.

Po boku holandskej parťáčky Arantxe Rusovej naplnili v Španielsku rolu favoritiek a ako turnajové jednotky si po triumfe nad Bhatiovou s Hanovou vybojovali semifinálovú miestenku. V boji o finále na slovensko-holandské duo čakajú turnajové trojka Barthelová s Minellovou.

Aj keď si Kužmová s Rusovou ako prvé stratili podanie, z nepriaznivého stavu 0:2 dokázali v úvodnom sete proti outsiderkám otočiť na 5:2 a za 32 minút oslavovali zisk úvodného dejstva – 6:3.

Ani v druhom sete to napokon nebola prechádzka ružovou záhradou i keď favoritky si rýchlo vypracovali pohodlné vedenie 3:0 s dvomi brejkami na konte. Outsiderky druhým brejkom v závere setu vyrovnali na 5:5, ale prišiel okamžitý ribrejk Kužmovej s Rusovou. Slovensko-holandský pár tak podával na víťazstvo v zápase, ale nezvládol to a na rad tak prišiel tajbrejk. V tom opäť za dlhší koniec povrazu od úvodu ťahali Bhatiová s Hanovou, keď si vypracovali už vedenie 3:0, ale Kužmová s Rusovou potvrdili rolu favoritiek a otočili na konečných 10:8 a väčšiu drámu už nepripustili.