Home Najdôležitejšie Kužmová na Roland Garros zvládla prvú prekážku: Veľký obrat proti 18-ročnej domácej nádeji

Viktória Kužmová

PARÍŽ – Slovenská tenistka Viktória Kužmová prešla cez úvodné kolo kvalifikácie na parížskom Roland Garros, keď si bez straty setu poradila s domácou držiteľkou voľnej karty Selenou Janičijevičovou.

Kvalifikačná 23. Kužmová síce do zápasu vstúpila okamžitým brejkom, ale následne aktuálne až 729. hráčka sveta získala štyri hry po sebe a zdalo sa, že to slovenská favoritka nebude mať v Paríži vôbec jednoduché. Od tohto momentu ale prišlo k veľkému obratu, keď Kužmová vyhrala päť gemov po sebe a získala prvý set – 6:4.

Aj do druhého dejstva Kužmová vstúpila tak ako do toho prvého a hneď domácej hráčke zobrala podanie. Potom si súperky držali servis až do desiatej hry, kedy na vlastnom podaní Slovenka neuhrala ani fiftín. Kužmová sa ale nepoložila a na brejk súperky odpovedala okamžitým ribrejkom. Bohužiaľ sa neradovala dlho, pretože nezvládla podávanie na víťazstvo v zápase a o osude druhého setu musel rozhodnúť tajbrejk. V tom mala viac šťastia a pokoja na rakete Kužmová, ktorá ho vyhrala 7:3 a za hodinu aj 46 minút sa radovala z postupu do semifinále kvalifikácie, v ktorom na ňu čaká ďalšia držiteľka voľnej karty Zhaová.