Home Najdôležitejšie Viki Kužmová si pripomenula Linz. Broadyovej dovolila len šesť gemov

Viki Kužmová si pripomenula Linz. Broadyovej dovolila len šesť gemov

by Tomáš Tomeček

AUCKLAND – Na Novom Zélande pokračovala kvalifikácia na ženský turnaj kategórie WTA International ASB Classic (226 000 USD) semifinálovými zápasmi. Medzi prvými sa na kurtoch predstavila Viktória Kužmová. Pavúk jej prisúdil Naomi Broadyovú – s Britkou odohrala posledný vzájomný zápas pred jedenástimi týždňami. A zopakovala víťazstvo 2:0 na sety. Tentokrát 6:2, 6:4.

Viki začala ako z partesu. V úvodnom sete využila neistotu súperky, v prvej hre sa dostala k brejkbalom a jeden aj premenila. Tým súperku dostala pod tlak ktorý znásobila udržaním vlastného servisu. Britka úplne stratila koncentráciu a pustila našu hráčku do dvojitého brejku. Na svojom druhom servise nevybojovala ani fiftín. Prvý gem získala až za stavu 0:4 aj v tejto hre čelila brejkbalu. Záver setu si Slovenka ustrážila a výsledok 6:2 musel potešiť.

Druhý set znova začala podaním súperka. Gem sa tiahol cez niekoľko zhôd, Košičanka sa k brejkbalu nedostala. Túto možnosť dostala v tretej hre – a premenila ju. Stav 2:1 a servis k dobru boli priaznivé vyhliadky do ďalšieho priebehu. Ribrejk na nulu ale skomplikoval situáciu. Slovenka znervóznela, protihráčka zlepšila servis. V siedmom geme prišla posledná a kľúčová strata podania v zápase, na strane Broadyovej. Poslednú drámu v zápase priniesol 10. gem, Viktória podávala na víťazstvo v zápase a poriadne sa natrápila. Odvrátila štvoricu brejkbalov aby v nervóznom závere  využila druhý mečbal a stanovila konečný výsledok na 6:4.