Gael Monfils, Zranenie
Zranený Gael Monfils (Foto: TASR/AP - Paul Chiasson)

VIDEO+FOTO Radosť vystriedali bolesť, smútok a sklamanie: Smoliar Monfils opäť skončil v záplave sĺz

MONTREAL – Ďalšiu horkú pilulku musel prehltnúť francúzsky smoliar a bývalá svetová šestka Gael Monfils, ktorý sa v kanadskom Montreale vrátil do súťažného kolotoča po viac ako trojmesačnej prestávke.


Sympatický Francúz, ktorý s ukrajinskou manželkou Svitolinovou tvoria pekný tenisový pár a v máji avizovali očakávaný prírastok, sa pred US Open dostával v Kanade do veľmi slušnej pohody a formy, ale…

Nepríjemný moment

Monfils po vybojovanom úvodnom kole so Španielom Martínezom zvládol aj tajbrejkovú bitvu s americkým bombardérom Cressym a proti debutantovi Draperovi bol odhodlaný zabojovať o štvrťfinále. Po hladko prehratom úvodnom sete (2:6) začal Monfils skvele, keď sa mu podarilo okamžite brejknúť súpera a dostať sa do rýchleho vedenia 2:0. Za stavu 15:15 ale na podaní Francúza došlo počas výmeny k nepríjemnému vyvrtnutiu členka, po ktorom sa od bolesti Monfils zvalil na kurt a následne plačúcemu Francúzovi bola privolaná lekárska pomoc.Ani tá mu ale nedokázala pomôcť tak, aby v stretnutí a črtajúcom sa obrate mohol pokračovať a stretnutie po konzultácii s tímom musel predčasne vzdať. Aj keď kurt opúšťal po vlastných nohách je otázne, či sa do blížiaceho sa záverečného grandslamu sezóny dokáže Monfils dať dokopy.

Gael Monfils, Zranenie
Zranený Gael Monfils (Foto: TASR/AP – Paul Chiasson)Takýto postup si neželal

“Viem, aké to je mať problémy s členkom,“ uviedol po stretnutí súcitne Draper, ktorého v boji o semifinále následne zastavil Španiel Carreno Busta. “Dúfam, že Gael bude v poriadku. Je krásne postúpiť do štvrťfinále, ale nestalo sa to spôsobom, aký by som si prial,“ dodal iba 20-ročný britský talent.

Gael Monfils, Zranenie, Jack Draper
Zranený Gael Monfils a Jack Draper (Foto: TASR/AP – Paul Chiasson)

Zdroj: ts

About Majo Malinovský

Check Also

Viktória Kužmová

Hrunčáková po vyradení tretieho nasadeného páru v debli zabojuje o semifinále: Americko-ruské duo doplatilo na zahadzovanie brejkbalov

NINGBO – Slovenská tenistka Viktória Hrunčáková si po vypadnutí v singli napravila v čínskom Ningbo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

three × one =