Home Audio/video VIDEO Zverev v Rotterdame senzačne končí už v prvom kole: Kat favoritov zdolal tretíkrát v rade člena TOP10

Alexander Zverev

ROTTERDAM – Nemecký tenista Alexander Zverev šokujúco skončil už v 1. kole dvojhry na turnaji ATP v Rotterdame.

Turnajová trojka a osemfinalista z roku 2018 senzačne nestačil na kazašského súpera Alexandera Bublika, ktorý je aktuálne 43. hráčom sveta. Zverev nevyužil ani to, že v obidvoch setoch viedol o brejk a za hodinu aj 19 minút súperovi senzačne podľahol 5:7, 3:6.

Alexander Bublik
Alexander Bublik (Foto: TASR/AP – Peter Dejong)

Kazach pritom len pred pár dňami nečakane zlyhal v singapurskom finále s Austrálčanom Popyrinom. V tom nastúpil s obviazaným stehnom a po nečakanom obrate, kedy po víťaznom úvodnom sete vyhral už len dve hry a Popyrin sa dočkal premiérového titulu, sa špekulovalo, či sa mu zranenie počas finále nezhoršilo a nelimitovalo ho v ďalšom priebehu.

Zdá sa, že tomu tak nebolo, pretože už o tri dni dosiahol na senzačný triumf a po tretíkrát za sebou zdolal hráča z elitnej desiatky. V ďalšom kole sa môže v boji o štvrťfinále tešiť na víťaza zápasu Tommy Paul verzus Lorenzo Sonego.

Aktuálne siedmy hráč sveta Zverev nenadviazal na dva halové triumfy z domáceho podniku v Kolíne nad Rýnom z konca uplynulého roka a tiež finále prestížneho halového turnaja Masters v Paríži.

Alexander Zverev (Foto: TASR/AP – Peter Dejong)

Zdroj: ts, TASR