Home Audio/video VIDEO Zverev sa počas semifinálového duelu s Tsitsipasom pustil do rozhodcu: To je hlúposť, to mi vôbec nehovor

PARÍŽ -Nemecký tenista Alexander Zverev v semifinálovom zápase na Roland Garros podľahol Grékovi Tsitsipasovi po päťsetovom boji. Navyše si počas tretieho setu neudržal nervy na uzde, dôvodom bol sporný moment, kde empajrový rozhodca prisúdil bod jeho súperovi.

Zverev prehral prvé dva sety, aj napriek tomu, že v dejstve číslo dva viedol už 3:0. O dva roky mladší Grék dokázal sadu otočiť a zvýšiť svoj náskok. V treťom sete sa Nemec dostal do vedenia 5:3 a pri podaní Tsitsipasa došlo ku sporu, ktorý mohol ovplyvniť skóre zápasu.

Pri podaní svetovej päťky za stavu 15:15 došlo k zahláseniu autu od čiarového rozhodcu v rovnakú chvíľu, keď Zverev odohral loptičku, ktorá skončila v sieti. Empajrový rozhodca Renaud Lichtenstein išiel skontrolovať stopu. Podľa jeho názoru šlo o dobrú loptičku, zrušil zahlásený aut a udelil bod Tsitsipasovi, ktorý sa dostal do vedenia 30:15. To nemeckého tenistu poriadne nahnevalo.

Zverev cítil krivdu, pretože podľa jeho názoru ho ovplyvnil výkrik čiarového rozhodcu a dožadoval sa opakovania výmeny. “Vôbec mi nehovor, že zahlásený aut bol pred odohratím,” zúril Zverev. „Raketou som loptičku zasiahol uprostred výkriku. Bol to víťazný úder.”

“Mohol som ho odohrať normálne. Chceš mi povedať, že som nemal šancu dať tú loptičku do kurtu? Sú to len hlúpe kecy!”

Nakoniec mu nezostávalo nič iné, ako sa zmieriť s rozhodnutím empajrového rozhodcu a okrem iného aj s náročnou prehrou, keď po stiahnutí manka dvoch setov nestačil na Tsitsipasa v rozhodujúcom dejstve a prehral 3:6.

Zdroj: sport.cz, ts