Home Audio/video VIDEO Životný turnaj preňho nekončí: 18-ročný domáci talent nestratil set ani s tretím favoritom a prepísal históriu!

VIDEO Životný turnaj preňho nekončí: 18-ročný domáci talent nestratil set ani s tretím favoritom a prepísal históriu!

by Majo Malinovský
Arthur Fils

MONTPELLIER – Francúzsky tenista Arthur Fils sa stal prvým semifinalistom dvojhry na turnaji ATP v Montpellieri. Vo štvrťfinále vyradil svojho krajana Quentina Halysa 7:6 (3), 6:3.


Iba 18-ročný debutujúci domáci talent tak pokračuje v životnom turnaji, kde zbiera svoje vôbec prvé výhry v hlavnej súťaži na okruhu ATP a na domácej pôde sa stal najmladším semifinalistom za posledných 19 rokov.

Set nestratil ani s tretím favoritom

Fils si po nečakaných triumfoch so skúsenými mazákmi Gasquetom a Bautista-Agutom poradil aj s tretím favoritom, keď v Montpellieri vyradil v tejto sezóne skvele hrajúceho krajana Quentina Halysa.Medzi elitné kvarteto postúpil aj druhý nasadený Jannik Sinner, ktorý v talianskom súboji zdolal Lorenza Sonega 6:4, 6:2 a v boji o finále vyzve domácu senzáciu turnaja.

dvojhra – štvrťfinále: Jannik Sinner (Tal.-2) – Lorenzo Sonego (Tal.) 6:4, 6:2, Arthur Fils (Fr.) – Quentin Halys (Fr.) 7:6 (3), 6:3

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

ten − 1 =