Home Audio/video VIDEO Životné víťazstvo! Nemec šokoval svetovú päťku a obhajcu trofeje

VIDEO Životné víťazstvo! Nemec šokoval svetovú päťku a obhajcu trofeje

by Majo Malinovský
Stefanos Tsitsipas

MALLORCA – Na podujatí ATP 250 v španielskej Mallorce dosiahol na svoje kariérne víťazstvo.


31-ročný nemecký tenista Yannick Hanfmann zdolal turnajovú jednotku a aktuálnu svetovú päťku Gréka Stefanosa Tsitsipasa po setoch 6:4, 3:6, 6:2 a zariadil tak pre obhajcu minuloročného titulu nečakane rýchly koniec.

Hanfmann pritom hráča z elitnej svetovej päťky rebríčka ATP zdolal po prvýkrát v kariére a na okruhu ATP si premiérovo zahrá štvrťfinále na inom povrchu ako na antuke.“Myslím, že musí zafungovať veľa vecí, aby som porazil hráča Top 10. Stefanos sa možno v tých podmienkach necítil úplne komfortne. S tým vetrom a na tráve to nebolo jednoduché, takže asi bolo dobre, že som tu už zápas odohral,” uviedol Hanfmann, ktorý sa v dueli opieral o spoľahlivé podanie a po prvom servise získal 80 percent fiftínov.  Na rozdiel od Tsitsipasa, ktorý mal na úvod voľný žreb, na Mallorke absolvoval aj prvé kolo, v ktorom zdolal Pedra Cachina.

Tsitsipas tak svoj posledný titul neobháji a pred Wimbledonom prehral až tri zo štyroch zápasov. Hanfmann v boji o semifinále narazí na lúčiaceho sa španielskeho veterána Feliciana Lópeza.

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 5 =