Home Audio/video VIDEO Zberači loptičiek sa musia mať na pozore: Po Kyrgiosovi skrat predviedol aj americký talent

VIDEO Zberači loptičiek sa musia mať na pozore: Po Kyrgiosovi skrat predviedol aj americký talent

by Majo Malinovský
Jenson Brooksby

MIAMI – Veľký talent amerického tenisu Jenson Brooksby zvládol v úvodnom vystúpení na Miami Open rolu favorita, ale na argentínskeho outsidera Federica Coriu potreboval na postup až tri sety (3:6, 6:2, 6:3) a počas duelu sa nevyhol emočnému skratu.


V treťom sete viedol americký superfavorit už 4:1 a s dvomi brejkami na konte sa zdalo, že má duel plne pod kontrolou. Na uzde ale aj tak neudržal svoje emócie, pretože pri zhode v šiestom geme šmaril svoju raketu tak nemotorne, že tá prakticky zasiahla do nôh blízko stojaceho podávača loptičiek. Ten sa ale stihol šikovne uhnúť a dokonca raketu 21-ročnému americkému mladíkovi ešte aj podal.Rozhodca ale okamžite udelil Brooksbymu trestný fiftín a Američan napriek pozápasovému ospravedlneniu vyfasoval aj pokutu 15 tisíc amerických dolárov. Aj keď to bol jeho prvý podobný prehrešok už po prehratom úvodnom sete sa Brooksby poriadne vyzúril na svojej rakete. Po víťaznom obrate na Američana v druhom kole čaká nevyspytateľný Gruzínec Nikoloz Basilašvili.Agresivity na okruhu ATP pribúda

VIDEO Konflikt s divákom aj ohrozenie podávača loptičiek, Kyrgios opäť vystrájal: Mám rád ten pocit zloducha

Podobná agresivita u tenistov v poslednom období na okruhu ATP pribúda. Minulý týžden v Indian Wells po štvrťfinálovej prehre s Nadalom Kyrgios hodil raketu o zem tak silno, že tá zľahka zasiahla neďaleko stojaceho podávača loptičiek a austrálsky búrlivák dostal pokutu 25 tisíc dolárov. Ešte predtým bol z turnaja v Acapulcu vylúčený Alexander Zverev, ktorý po skrate atakoval raketou stanovište empajrového rozhodcu.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 + 10 =