Home Najdôležitejšie VIDEO WTA Praha: Plíšková nestačila na Mertensovú, vo finále aj Halepová

VIDEO WTA Praha: Plíšková nestačila na Mertensovú, vo finále aj Halepová

Kristýna Plíšková

PRAHA – Belgická tenistka Elise Mertensová sa stala prvou finalistkou dvojhry na turnaji WTA v Prahe. Tretia nasadená hráčka zdolala v sobotňajšom semifinále domácu Kristýnu Plíškovú v dvoch setoch 7:5 a 7:6 (4). Vo finále sa stretne s najvyššie nasadenou Rumunkou Simonou Halepovou, ktorá vyradila svoju krajanku Irinu-Cameliu Beguovú po setoch 7:6 (2) a 6:3.

Kristýna Plíšková bola proti nasadenej trojke v pozícii outsidera a mohla len prekvapiť, ale Belgičanka potvrdila svoje nesporné kvality. Česká hráčka začala zápas strateným servisom, zatiaľ čo Mertensová svoju súperku pri podaní k ničomu nepustila. Za stavu 5:4 pre belgickú hráčku sa Plíšková dostala k prvému brejkbalu a súperke servis vzala, ale následne ten svoj prehrala a Mertensová sa ujala vedenia v zápase.

V druhom sete sa hráčky dostávali často k brejkbalovým možnostiam, ale nedokázali ich ani raz využiť. Rozhodnúť musel až tajbrejk. Plíšková v ňom rýchlo viedla 3:0, ale Mertensová predviedla dokonalú otočku a vyhrala 7:4. Tretia nasadená hráčka si tak zaistila v dvoch setoch postup do finále, kde sa stretne s víťazkou rumunského súboja Halepovou.

Druhou finalistkou sa stala nasadená jednotka Simona Halepová. Jej cesta do finále však bola tŕnistá. V prvom kole vyhrala s Hercogovou až v tajbrejku tretieho setu. S Krejčíkovou odohrala rovnako tri sety a aj keď vo štvrťfinále vyhrala 6:2, 6:0 predvedená hra nezodpovedala úrovni svetovej trojky.

V semifinále sa stretla s krajankou Beguovou, ktorá je v rebríčku o 80 miest nižšie. V prvom sete bol výkon Halepovej nemastný, neslaný. Urobila až 7 dvojchýb a jej súperka podávala dvakrát na víťazstvo v sete. Svetová trojka však v tajbrejku ukázala kvalitu a vyhrala ho 7:2.

Unavená Beguová, ktorá ešte dopoludnia dohrávala svoje štvrťfinále, v druhom sete už nebola schopná svojej súperke vzdorovať. Halepová získala tri brejky a vyhrala 6:3.

semifinále
Elise Mertensová (Belg.-3) – Kristýna Plíšková (ČR) 7:5, 7:6 (4), Simona Halepová (Rum.-1) – Beguová 7:6 (2), 6:3