Serena Williamsová
Na snímke americká tenistka Serena Williamsová máva fanúšikom po tom, ako skončila svoju púť na US Open (Foto: TASR/AP - John Minchillo)

VIDEO Williamsová s tenisovou kariérou skončiť ešte nehodlá: O mojom konci som v skutočnosti ešte nepremýšľala, priznáva

NEW YORK – Americká tenistka Serena Williamsová uviedla, že tenisovú kariéru zatiaľ neukončila. Šance, že sa ešte objaví na kurte, sú podľa nej dosť vysoké.


41-ročná Američanka hrala naposledy na US Open, kde na začiatku septembra vypadla v treťom kole. Predtým v časopise Vogue naznačila, že newyorský grandslam bude jej posledným turnajom. Turnaj vo Flushing Meadows sa potom niesol v duchu jej lúčenia.

„Ešte som neskončila a tie šance (na návrat) sú veľmi vysoké. Príďte sa pozrieť ku mne domov, mám tam kurt,“ povedala Williamsová na tlačovej konferencii v San Franciscu, kde propagovala svoju investičnú firmu.

Dvadsaťtrinásobná grandslamová šampiónka uviedla, že jej prišlo neprirodzené, že sa po US Open nechystá na ďalšie turnaje. „V skutočnosti som o tom (konci kariéry) stále nepremýšľala. Druhý deň som sa prebudila, išla na kurt a hovorila si, že prvýkrát v živote ma nečaká turnaj a bolo to fakt divné. Bolo to ako prvý deň zvyšku môjho života a užívam si to, ale stále sa snažím nájsť rovnováhu,“ uviedla Williamsová.Ku koncu kariéry sa pritom sama prihlásila v polovici septembra, keď skončil s tenisom Švajčiar Roger Federer a Williamsová ho v príspevku na Instagrame privítala v klube dôchodcov.

Zdroj: sport.cz, ts

About Roderik Pastier

Check Also

Renáta Jamrichová

Slováci v akcii: Streda 1. februára

BRATISLAVA – Dnešný deň sa na súťažných kurtoch predstaví desiatka slovenských zástupcov. M15 Monastir (15 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

11 + eight =