Stan Wawrinka (Foto: Twitter/AusOpen)

VIDEO Wawrinka ovládol turnaj v Prahe, vo finále porazil Karatseva

PRAHA – Tenisový turnaj Prague Open, ktorý patrí do kategórie ATP challenger, vyhral najvyššie nasadený Švajčiar Stan Wawrinka. Trojnásobný grandslamový víťaz porazil vo finále Rusa Aslana Karatseva 7:6 (2) a 6:4.


Stan Wawrinka naplnil rolu favorita a potešil pražské publikum svojím výkonom. Forma švajčiarskeho tenistu gradovala deň po dni. Wawrinka musel zdolať až päť súperov, keď okrem finálového zápasu musel všetky zápasy otáčať.

Wawrinka vyhrál turnaj kategórie challenger siedmykrát v kariére, ale naposledy sa z triumfu tešil v roku 2010 v Lugane.

V zápase s Karatsevom si na rozdiel od predchádzajúcich zápasov Švajčiar držal od začiatku zápasu servis, napriek enormnej snahe ruského tenistu vyhral skrátenú hru Wawrinka v pomere 7:2

V druhom sete sa Wawrinkovi podarilo brejknúť Karatseva v treťom geme a tesný náskok si udržal až do konca zápasu.

„Rád by som pogratuloval svojmu dnešnému súperi, ktorý tu v Prahe predvádzal výborné výkony, nebol to jednoduchý zápas,“ priznal Švajčiar.

Wawrinka tiež nezabudol poďakovať organizátorom. „Ďakujem za pozvanie do Prahy a za to, aké krásne dni som tu mohol prežiť. Vďaka patrí všetkým, ktorí sa o turnaj starali a aj ľudom, ktorí prišli do hľadiska. Je to dobrá správa pre celý svet, že sa tenisové turnaje môžu znovu rozbehnúť,“ dodal Wawrinka.

Česká republika bola prvou krajinou na svete, kde sa vrátil tenis na kurty v dobe pandémie koronavírusu. Aj napriek tomu, že všetci hráči museli dodržiavať čo najprísnejšie pravidlá, turnaj prebehol bez väčších problémov.Prague Open 2020, ATP challenger:

Finále: Stan Wawrinka (1-Švýc.) – Aslan Karatsev (Rus.) 7:6(2), 6:4.

Zdroj: ts, youtube

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 + 18 =