Home Najdôležitejšie VIDEO Wawrinka napriek dlhej odmlke odmieta koniec kariéry: Viem, že Djokovič sa ma bojí

VIDEO Wawrinka napriek dlhej odmlke odmieta koniec kariéry: Viem, že Djokovič sa ma bojí

by Majo Malinovský

NEUCHATEL – Aj keď mimo súťažných kurtov je už takmer rok, tenis stále miluje a akékoľvek slová o konci kariéry odmieta. Práve naopak. Bývalá švajčiarska svetová trojka Stan Wawrinka sa pripravuje na veľký comeback.


V minulom roku aktuálna svetová 171. stihla odohrať len šesť zápasov a už vyše jedenásť mesiacov zápasí Švajčiar so zranením nohy. 36-ročný rodák z Lausanne ale nádej nestráca a zápal a vášeň pre tenis ho ženie k tomu, aby sa opäť objavil na súťažnom dvorci.

Tenis stále miluje

“Ľudia sa ma často pýtajú, prečo sa ešte po zranení toľko snažím o návrat. Je to preto, lebo tenis je mojou vášňou. Milujem ho aj to všetko okolo neho. Mnohí zabudnú na to, prečo vlastne so športom začali. Je to hra, ale v momente, keď sa stanú profíkmi, tak ho už berú len ako prácu,” uviedol pre redaktorov webu Roland Garros šampión parížskeho grandslamu z pamätného roku 2015, kedy vo finále v štyroch setoch otočil duel so srbskou svetovou jednotkou Novakom Djokovičom.Novak Djokovič, Stan Wawrinka
Novak Djokovič a Stan Wawrinka s trofejami po finále (Foto: TASR/AP – Christophe Ena)

Djokovičova hra mu sedí

“Je už veľmi dlho stálicou medzi Big 3. Z tej sa mi ale vždy najlepšie hralo práve proti nemu. Aj keď ma porazil viackrát ako dokážem spočítať, musím povedať, že mi jeho hra sedí. Viem, že sa ma bojí, hlavne na grandslamoch,” dodal na adresu Noleho Wawrinka, ktorý presný termín svojho návratu do súťažného kolotoča stále neoznámil. S Djokovičom má síce vysoko pasívnu bilanciu 6:22, ale posledné dva vzájomné súboje na US Open v rokoch 2016 a 2019 vyhral Wawrinka.

VIDEO Novak Djokovič o očkovaní proti koronavírusu: Som si vedomý dôsledkov môjho rozhodnutia

Wawrinka sa ale svedomito pripravuje na domácej pôde, keď zverejnil viaceré videá z tvrdého tréningu s raketou v ruke. “Chcem sa tenisom hlavne baviť. To je to, čo ma stále motivuje a ženie vpred,” uzavrel švajčiarsky tenista.Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

18 − fifteen =