Home Audio/video VIDEO Vo štvrťfinále odvracal mečbal, dnes získal titul: Hurkacz ovládol turnaj v Marseille

Hubert Hurkacz

MARSEILLE – Poľský tenista Hubert Hurkacz na halovom turnaji v Marseille potvrdil rolu nasadenej jednotky a svoju siedmu finálovú účasť pretavil v šiesty titul. Vo finále zdolal domáceho Benjamina Bonziho po setoch 6:3 a 7:6.

Hurkacz vyhral štyri zápasy počas štyroch dní, ale ako nasadená jednotka a člen Top 20 to nemal ľahké. Hneď v úvodnom zápase so švajčiarskym mladíkom Leandrom Riedim prehrával 0:1 na sety a vo štvrťfinále s Mikaelom Ymerom dokonca odvracal mečbal.

Duel so 60. hráčom sveta Bonzim rovnako neprebiehal bez komplikácií. V prvom sete Hurkacz neudržal výhodu brejku a v druhom dejstve za stavu 5:6 čelil trom setbalom. K výhre si pomohol 19 esami, po prvom podaní získal 41 zo 44 fiftínov.

“Som superšťastný. Gratulujem Benjaminovi, dnes hral veľmi dobre. Myslím si, že druhý set si zaslúžiť vyhrať viac ako ja. Ja som sa len snažil bojovať. Tento rok hrá naozaj dobre a určite sa čoskoro dočká titulu,” povedal 11. hráč sveta Hurkacz.