Home Audio/video VIDEO Víťaz libereckého turnaja Molčan po triumfe: Verím, že takto budem pokračovať aj ďalej

VIDEO Víťaz libereckého turnaja Molčan po triumfe: Verím, že takto budem pokračovať aj ďalej

by Roderik Pastier

LIBEREC – Slovenský tenista Alex Molčan si na antukovom challengeri 80 v Liberci vybojoval svoj prvý singlový titul na okruhu ATP. Ôsmy nasadený hráč nedal vo finále šancu domácej sedmičke pavúka Tomášovi Macháčovi a zvíťazil hladko 6:0, 6:1 za 57 minút.


“Som neskutočne šťastný, že sa mi to na tretíkrát podarilo zlomiť a predovšetkým za kvalitu tenisu, ktorou som sa počas celého týždňa prezentoval,” priznal na úvod pozápasového rozhovoru Molčan.

“Naoko to bol ľahký zápas, ale boli tam gemy, ktoré boli naozaj ťažké, kde Tomáš zahral naozaj výborne. Dokázal som ich však strhnúť na svoju stranu, súper bol frustrovaný a následne urobil zbytočné chyby. Verím, že takto budem pokračovať aj ďalej,” pokračoval.

“Počas celého zápasu som hral trpezlivo, on sa snažil viac riskovať a práve tým mi daroval niektoré body. Nebolo to o nejakom silnom údere, ale celkovo som bol lepší,” dodal.Suverénny turnaj bez straty setu

“Pošetrené sily z predchádzajúcich zápasov sa mi dnes hodili, posledné štyri duely som strávil na kurte zhruba štyri hodiny. Dúfam, že mi to pomôže aj na ďalšom turnaji.”

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

four + three =