Home Audio/video VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

VIDEO Viac ako trojhodinový boj: Česká bojovníčka Kvitová v Pekingu predĺžila parádnu sériu a čaká ju ruská súperka

by Majo Malinovský
Petra Kvitová

PEKING – Česká tenistka Petra Kvitová na prestížnom podujatí s dotáciou takmer štyri milióny dolárov v čínskom Pekingu natiahla famóznu sériu.


Česká levica po viac ako trojhodinovom boji s domácou Xiyu Wangovou, ktorá na nedávnom podujatí v mexickej Guadalajare vyradila vo štvrťfinále našu Viktóriu Hrunčákovú, zdolala čínsku súperku po setoch 6:7, 7:5 a 6:3.

Kvitová ako nasadená dvanástka tak aj na 14. tohtoročnom turnaji mimo antuky zvládla svoj otvárací zápas a postúpila do druhého kola. V Pekingu sa na víťazstvo poriadne nadrela, keď odpor domácej tenistky zlomila až po troch hodinách a siedmich minútach a zápas v Pekingu skončil 38 minút po polnoci.

Česká víťazka prvýkrát od 13. marca vyhrala zápas, v ktorom prehrala prvý set a v druhom kole narazí na ruskú nenasadenú súperku Ľudmilu Samsonovovú, ktorá si na úvod bez straty setu poradila s Američankou Parksovou.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

11 + 12 =