Home Audio/video VIDEO Vedenie 5:0 v treťom sete a mečbaly: Obhajkyňa titulu predviedla nevídaný kolaps!

Lucia Bronzettiová, WTA Bad Homburg

RABAT – Nevídaný kolaps, aký sa často nevidí ani na ženskom okruhu.

Štvrťfinálový súboj v marockom Rabate medzi talianskou obhajkyňou titulu Luciou Bronzettiovou a Američankou Peyton Stearnsovou priniesol naozaj nevídané divadlo. Talianka síce do zápasu nevstúpila ideálne, keď prvý set prehrala 4:6, ale následne sa obhajkyňa svojho jediného titulu na okruhu WTA nakopla a druhý set vyhrala rovnakým skóre 6:4.

Neskutočnú drámu a obrat priniesol rozhodujúci tretí set, v ktorom Talianka viedla už 5:0 a zdalo sa, že suverénne mieri do semifinále, ale ako to už u žien býva, prišiel totálny kolaps. Bronzettiová v šiestej hre na podaní zahodila mečbal a aj keď sa zdalo, že zápas už prehrať jednoducho nemôže, ukázalo sa, že to bol kľúčový zlom.

Stearnsová po odvrátenom mečbale znížila brejkom na 1:5 a následne po ďalšom brejku bolo razom už 3:5 z jej pohľadu. Na podaní Američanka prehrávala už 0:30, ale dokázala otočiť a znížila už na 4:5. V desiatej hre Talianka trestuhodne na podaní zahodila druhý mečbal v zápase a po prehratom servise bolo už 5:5. V jedenástej hre sa Bronzettiová otriasla a na podaní americkej súperky viedla už 40:0, ale postupne zahodila všetky štyri brejkbaly a prehrávala už 5:6. Rozbehnutá Američanka aj po štvrtýkrát po sebe prelomila Talianke podanie, keď štvrtý mečbal na podaní súperky premenila na postup do semifinále.

O svoje druhé finále na okruhu WTA si Stearnsová zahrá s Viktóriou Tomovovou, ktorá je v semifinále po troch rokoch.