Home Audio/video VIDEO Už to naňho vie: Sinner u našich susedov vyfúkol Medvedevovi ďalšiu trofej

Jannik Sinner, ATP Viedeň, Trofej

VIEDEŇ – Taliansky tenista Jannik Sinner vyhral halové podujatie vo Viedni.

Jannik Sinner, Trofeje, Daniil Medvedev, ATP Viedeň
Jannik Sinner a Daniil Medvedev s trofejami po finálovom súboji vo Viedni (Foto: TASR/AP – Heinz-Peter Bader)

V dnešnom trojhodinovom finálovom boji zdolal v dueli najvyššie nasadených favorizovaného ruského súpera Daniila Medvedeva, ktorý vo Viedni zodvihol nad hlavu víťaznú trofej pred tromi rokmi.

Talian pri tom do finále vôbec nevstúpil ideálne. V úvodnom dejstve prehráva 1:3 a v následnom tajbrejku už 1:4, ale úvodný set dokázal otočiť vo svoj prospech.

Druhá sada síce patrila Medvedevovi, ale v treťom sete mal opäť navrch Talian, ktorý sa ujal vedenia 3:1 napriek tomu, že Medvedev v štvrtej hre odvrátil až osem brejkbalov súpera. Aj keď svetová štvorka následne prišla o vlastné podanie, okamžitým ribrejkom sa Talian udržal vo vedení a drámu už nepripustil.

Sinner vybojoval svoj štvrtý tohtoročný titul a celkovo jubilejný desiaty v kariére. Talian zároveň potvrdil, že na ruského súpera už našiel recept, pretože po šiestich porážkach ho po septembrovom finále v Pekingu dokázal zdolať už druhýkrát po sebe.

Jannik Sinner s víťaznou trofejou (Foto: TASR/AP – Heinz-Peter Bader)

dvojhra – finále: Jannik Sinner (Tal.-2) – Daniil Medvedev (Rus.-1) 7:6 (7), 4:6, 6:3

Zdroj: ts, TASR