Home Audio/video VIDEO Urputný trojhodinový finálový boj rozjasal fanúšikov: Dopingový hriešnik sa po takmer štyroch rokoch opäť dočkal

VIDEO Urputný trojhodinový finálový boj rozjasal fanúšikov: Dopingový hriešnik sa po takmer štyroch rokoch opäť dočkal

by Majo Malinovský
Nicolás Jarry, Santiago, Trofej

SANTIAGO – Čilský tenista Nicolás Jarry triumfoval vo dvojhre na domácom turnaji ATP v Santiagu.


Domáci hráč si vo finále poradil s Argentínčanom Tomásom Martínom Etcheverrym v troch setoch po takmer trojhodinovom boji 6:7 (5), 7:6 (5) a 6:2 a po takmer štyroch rokoch získal druhý titul na okruhu ATP.

Jarry, ktorý v roku 2020 dostal dopingový trest, triumfom na domácej pôde nadviazal na predchádzajúci vydarený turnaj v brazílskom Rio de Janeiro, kde podľahol až v semifinále favorizovanému Španielovi Carlosovi Alcarazovi.Veľa to preňho znamená

“Je to neuveriteľné, veľa to pre mňa znamená, zvlášť, keď sa mi darilo dva týždne po sebe,” uviedol 27-ročný Jarry, ktorý posledné tri zápasy na turnaji otočil zo stavu 0:1 na sety.

Dvojmetrový obor, ktorý na tohtoročnom Australian Open po úspešnej kvalifikácii prekvapil favorizovaného Srba Kecmanoviča, sa po úspechoch na juhoamerických turnajoch posunul už na 52. pozíciu rebríčka ATP, čo je o viac ako 100 miest vyššie, ako otváral sezónu.

dvojhra – finále: Nicolás Jarry (Čile) – Tomás Martín Etcheverry (Arg.) 6:7 (5), 7:6 (5), 6:2

Zdroj: ts, TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

16 − 6 =