Home Audio/video VIDEO Ukrajinská rodáčka na kurte prepadla panike: Mala som tep snáď 200!

VIDEO Ukrajinská rodáčka na kurte prepadla panike: Mala som tep snáď 200!

by Majo Malinovský
Maryna Zanevská

SAINT-MALO – Poriadne nepríjemný zážitok si odniesla z pôsobenia na nižšie dotovanom turnaji WTA vo francúzskom Saint-Malo belgická tenistka Maryna Zanevská.


29-ročná rodáčka z vojnou zmietanej ukrajinskej Odesy, ktorá od roku 2016 reprezentuje Belgicko, prepadla panike, keď ju vyľakal nečakaný zvuk sirény. Celý incident sa odohral po úvodnom sete v súboji s americkou favoritkou Katie Volynetsovou, ktorý Belgičanka vyhrala prekvapivo hladko 6:2.

Po parádnom triumfe ale prišla pre Zanevskú ľadová sprcha v podobe nepríjemnej hlasitej sirény, ktorá sa rozoznela vo francúzskom prístavnom mestečku a pochopiteľne ukrajinskú rodáčku nenechal chladným, keďže jej pripomenul strastiplné momenty, ktoré zažívajú ľudia na Ukrajine.“Prepadol ma naozaj divný pocit. Nevedela som, čo sa deje. Siréna znela možno dvadsať sekúnd, mne to ale prišlo ako večnosť,“ uviedla na svojom Instagrame Zanevská, ktorá sa od vypuknutia konfliktu doteraz nemala možnosť do svojej ukrajinskej domoviny vrátiť.

Mala tep 200

“Mala som tep snáď 200. Chvíľu som sa cítila naozaj mizerne,“ vysvetľovala Zanevská, ktorá len veľmi ťažko zadržiavala slzy a priznala, že si prešla na lavičke záchvatom paniky. “Kurt je obvykle miestom, kde zabudnem na svoje problémy. Táto situácia ma ale zasiahla,“ dodala víťazka troch podnikov WTA a osemnástich na okruhu ITF. Dvakrát na tejto úrovni v minulosti triumfovala aj práve v Saint-Male.Tento moment Zanevskú evidentne rozhodil, pretože po návrate na kurt už bola lepšia americká favoritka, ktorá si po výhre 6:4 a 7:5 v ďalších dvoch setoch vybojovala postup.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

3 × five =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy