Home Najdôležitejšie VIDEO Tsitsipas senzačný obrat nedokonal: Roland Garros čaká hviezdne finále velikánov

VIDEO Tsitsipas senzačný obrat nedokonal: Roland Garros čaká hviezdne finále velikánov

by Majo Malinovský
Stefanos Tsitsipas

PARÍŽ – Srbský tenista Novak Djokovič bude  súperom Španiela Rafaela Nadala vo finále mužskej dvojhry na grandslamovom Roland Garros. Najvyššie nasadený hráč zdolal v druhom semifinále turnajovú päťku Gréka Stefanosa Tsitsipasa po päťsetovej bitke 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1.


V nedeľu bude bojovať o druhý titul na parížskej antuke, prvý získal v roku 2016. S Nadalom má Srb priaznivú bilanciu 29:26.

Djokovič sa dostal do vedenia

Tsitsipas mal hneď v úvodnom geme k dispozícii štyri brejkbaly, ani jeden však nevyužil. V ďalšej hre prišiel o servis a Djokovič si po potvrdení brejku vybudoval náskok 3:0, ktorý pretavil v zisk prvého setu. Srb bol oveľa trpezlivejší v dlhších výmenách, nerobil toľko nevynútených chýb, vychádzali mu stopbaly. Aj v úvode druhého dejstva sa Tsitsipas dostal k brejkbalom, no nevyužil ani jednu z dvoch príležitosti. Potom si prehral podanie v geme, v ktorom viedol 40:0 a skúsený Srb si už koncovku setu postrážil.Parádny obrat nedokonal

Ani na začiatku tretieho setu nepremenil Tsitsipas brejkbal, za stavu 4:4 stratil podanie a Djokovič išiel podávať na víťazstvo v zápase. Tsitsipas však odvrátil mečbal, vyrovnal na 5:5 a v koncovke setu slávil úspech. Na začiatku štvrtého dejstva síce prišiel o brejk, no vďaka agresívnej hre s množstvom víťazných úderov v desiatom geme opäť Djokoviča brejkol a vynútil si rozhodujúci set. V ňom však dominoval líder svetového rebríčka ATP. ktorý dovolil uhrať Tsitsipasovi iba jediný gem.

https://www.youtube.com/watch?v=oyAif5FQ7ms

“Stefanos je skvelý hráč, no po štyroch hodinách už bol unavený. Poriadne mi však znepríjemnil život. Na dvorci som možno pôsobil pokojným dojmom, no v mojom vnútri to bolo niečo úplne iné. Kurt Philippa Chatriera je Rafov dom. Mám však obrovskú motiváciu zdolať ho, čo sa mi už podarilo vo štvrťfinále v roku 2015. Zvíťaziť nad nim na antuke je tá najväčšia výzva,” uviedol Djokovič pre akreditované médiá.

Novak Djokovič (Srb.-1) – Stefanos Tsitsipas (Gr.-5) 6:3, 6:2, 5:7, 4:6, 6:1  

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

eleven + 5 =