Home Audio/video VIDEO Trápenie bývalej svetovej jednotky pokračuje: Plíšková s obľúbenou súperkou padla po desiatich rokoch

Donna Vekičová

SAN DIEGO – Česká tenistka Karolína Plíšková sa do štvrťfinále turnaja v americkom San Diegu neprebojovala, Chorvátke Donne Vekičovej podľahla za 75 minút hladko 3:6, 2:6. Tridsaťročná rodáčka z Lounu už prehrala tretí zo štyroch posledných zápasov.

Bývalá svetová jednotka doplatila na slabé podanie, pri vlastnom servise vyhrala len tri z deviatich hier. S o štyri roky mladšou Vekičovou prehrala po dlhých desiatich rokoch a nenadviazala na predchádzajúcu sériu šiestich výhier.

V prvom sete prehrávala Plíšková už 0:3 a po štyroch stratených podaniach prišla o prvý set za 39 minút. Urobila v ňom aj päť dvojchýb. Na začiatku druhého setu sa Vekičová pošmykla a chvíľu si siahala na pravú nohu, v pohybe ju to ale neobmedzilo. Od stavu 2:2 získala 77. hráčka sveta štyri hry po sebe a k triumfu si pomohla aj šiestimi esami.

Vo štvrťfinále na Chorvátku čaká favorizovaná Bieloruska Aryna Sabalenková, s ktorou má ale Vekičová pozitívnu vzájomnú bilanciu, keď vyhrala štyri z piatich vzájomných duelov.

Swiateková nezaváhala

Poľská tenistka Iga Swiateková sa prebojovala do štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v San Diegu. Nasadená jednotka zdolala v osemfinále Číňanku Čeng Čchin-wen v troch setoch 6:4, 4:6 a 6:1.

dvojhra – osemfinále: Iga Swiateková (Poľ.-1) – Čeng Čchin-wen (Čína)  6:4, 4:6, 6:1, Coco Gauffová (USA-6) – Bianca Andreescuová (Kan.) 6:4, 4:6, 6:3, Madison Keysová (USA) – Daria Kasatkinová (Rus.-8) 6:4, 6:3, Arina Sobolenková (Biel.-3) – Sloane Stephensová (USA) 1:6, 6:3, 6:2, Paula Badosová (Šp.-2) – Louisa Chiricová (USA) 6:0, 6:3