streda, 6 decembra, 2023
HomeAudio/videoVIDEO Teraz už nemáš čo povedať? Súboj mladíka Runeho s veteránom Wawrinkom...

VIDEO Teraz už nemáš čo povedať? Súboj mladíka Runeho s veteránom Wawrinkom drámou aj po zápase

INDIAN WELLS – Dráma aj po skončení napínavého súboja pokračovala v kalifornskom Indian Wells po vypadnutí siedmeho nasadeného dánskeho mladíka Holgera Runeho.


Stan Wawrinka, ATP Indian Wells
Stan Wawrinka (Foto: TASR/AP – Mark J. Terrill)

Iba 19-ročný talent nestačil v súboji generácií na 37-ročného švajčiarskeho veterána Stana Wawrinku, ktorému podľahol po setoch 6:2, 6:7 (5), 7:5, ale pri podaní rúk mal posledné slovo práve dánsky mladík.

Teraz už nemáš čo povedať?

“Teraz už nemáš čo povedať? Teraz už nemáš čo povedať?” zdupľoval svoju provokačnú reakciu pri podaní rúk Rune, ktorý nezabudol na tvrdé slová Švajčiara, ktorý mu po vzájomnej prehre pred štyrmi mesiacmi na parížskom podujatí Masters poradil, aby sa na kurte nesprával ako malé dieťa.“Čo chceš, aby som povedal?” reagoval zaskočený Wawrinka, ktorý štipľavú poznámku očividne nečakal a s rukou na ramene tínedžera vyzeral po reakcii Runeho dosť prekvapený. Tínedžer sa vzápätí bleskurýchle pobalil a nechal oslavujúceho Wawrinku osamote.

Ani ich druhý vzájomný duel sa tak nezaobišiel bez podpichovačiek, v tom prvom pred štyrmi mesiacmi na Rolex Paris Masters Wawrinkovi vadilo správanie mladíka počas zápasu a po tesnej prehre (6:4, 5:7, (3)6:7) vyplávala frustrácia a rozhorčenie na povrch.Prestaň sa správať ako malé dieťa

“Dám ti radu. Prestaň sa na kurte správať ako malé dieťa,” uviedol zatrpknutý švajčiarsky veterán pri podaní rúk a oslavujúceho Runeho sa tieto slová zrejme dotkli, minimálne jeho matky a manažérky Aneke. Tá k parížskemu incidentu uviedla: “Je ťažké si predstaviť, že športovec ako Stan by to povedal. Potom by pôsobil ako neobyčajne zlý porazený. Holger povedal, že mu len poprial veľa úspechov do ďalších týždňov.”

https://www.youtube.com/watch?v=Wf0rQ6ckHGY

Jeden z najväčších talentov svetového tenisu a aktuálna svetová osmička, ale rozhodne nie je žiadnym baránkom. Počas dramatického súboja s Wawrinkom plnom krásnych výmien viackrát burcoval rukami publikum a tiež sa napríklad otočil pri podaní súperovi chrbtom, čo jasne dokazuje, že sa podobných psychologických hier nebojí.Konflikt aj s Ruudom

Koniec koncov nie je to prvý prípad kontroverzie týkajúcej sa dánskeho talentu. Veľa sa popísalo o jeho spore s ďalším severanom Casperom Ruudom, ktorý priniesol štvrťfinálový duel minuloročného Roland Garros. Ich vzájomný konflikt sa dokonca preniesol do šatne, kde slovná vojna pokračovala a ani jeden z nich neustúpil.

V každom prípade nás pri ďalšom vzájomnom súboji Wawrinku s dánskym mladíčkom určite čaká zaujímavý boj ako tomu bolo v obidvoch doterajších dueloch a zrejme opäť aj nejaké to hranie na nervy.

Zdroj: ts

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − seven =

Slováci v akcii