Roland Garros, logo
Logo Roland Garros v Paríži (Foto: TASR/AP - Christophe Ena)

VIDEO Tenisti zažili šok a báli sa výbuchu: Obrovskú ranu spôsobila stíhačka

PARÍŽ – Pripravoval sa na podanie, keď sa zrazu nad kurtom ozval obrovský rachot. Nemecký tenista Dominik Koepfer sa následne pozrel na oblohu, spoločne so Švajčiarom Wawrinkom po sebe neisto pokukovali a v duchu premýšľali, čo hrozivo znejúci zvuk spôsobilo.


O žiadny výbuch či teroristický útok našťastie nešlo, nad metropolou Francúzska pretelela stíhačka. Obyvateľov mesta ako aj účastníkov Roland Garros však poriadne vydesila.

S nečakaným vyrušením sa musela vyrovnať aj Ukrajinka Svitolinová: „Trochu som sa bála, pretože som si myslela, že sa stalo niečo zlé. Pýtala som sa rozhodcu, že čo sa deje, ale aj on bol trochu v šoku.“

Vysvetlenie francúzskej polície„V Paríži bolo počuť veľmi hlasný zvuk. Nešlo našťastie o žiaden výbuch, bola to bojová stíhačka, ktorá prelomila zvukovú bariéru,“ napísala francúzska polícia na Twitteri.

Približne pred piatimi rokmi bolo podobný buchot počuť pri futbalovom štadióne počas prípravného zápasu Francúzska s Nemeckom. Vtedy išlo o samovražedných atentátnikov.

About Roderik Pastier

Check Also

Tím sveta, Laver Cup 2022

VIDEO Nečakané sa stalo skutočnosťou: Tím sveta na Laver Cupe ukončil kraľovanie Európy

LONDÝN – Tenisti Tímu sveta sa stali prvýkrát víťazmi Laver Cupu, keď v londýnskej 02 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

5 × 5 =