Home Audio/video VIDEO Tenisové legendy reagujú na prekvapivú prehru Federera: Už nie je strašiakom pre súperov

VIDEO Tenisové legendy reagujú na prekvapivú prehru Federera: Už nie je strašiakom pre súperov

by Roderik Pastier
Roger Federer

LONDÝN – Výsledok, ktorý prekvapil takmer každého tenisového fanúšika. Dvadsaťnásobný grandslamový šampión Roger Federer skončil na obľúbenom Wimbledone vo štvrťfinále. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby tretí set neskončil debaklom 0:6. Tenisové legendy boli z výkonu Maestra zaskočené, ale tiež chválili Poliaka Hurkacza, ktorý predviedol výborný výkon.


Poľskému tenistovi stačila na demoláciu švajčiarskeho šampióna len hodine a 49 minút a po výsledku 6:3, 7:6 a 6:0 bolo vymaľované. „Neviem, či na Wimbledone ešte niekedy Federera uvidíme,” priznal ruský tenista Karen Chačanov, ktorý podľahol rovnako vo štvrťfinále Kanaďanovi Šapovalovovi.

„Hurkacz bol proste príliš dobrý,” povedal Mats Wilander, bývalý švédsky tenista. „Federer zjavne nie je momentálne vo svojej najlepšej forme, ale Hurkacz ho donútil vyzerať ako priemerný tenista,” pokračoval. „Z Federera už súperi nemajú taký rešpekt ako predtým, Poliak bol toho jasným dôkazom,” nešetril chválou na adresu poľského tenistu.

„Všimli sme si veľa chybných úderov, nepríjemne vyzerajúcich bodov a tiež debakel 0:6, to bolo veľké prekvapenie,” priznala nemecká tenisová legenda Boris Becker. „Áno, Roger nemal najlepší deň, ale Hurkacz zachoval chladnú hlavu aj proti takémuto velikánovi, patrí mu všetka česť,” dodal.McEnroe neveril vlastným očiam

„Nemôžem uveriť, čo sa stalo, ale Federer je tiež len človek,” skonštatoval McEnroe.

Zdroj: sport.cz, ts

Podobné články

Leave a Comment

2 × two =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy