Home Audio/video VIDEO Takto hrajú pravé legendy: Djokovič rekordným titulom dobyl Ameriku a ukázal veľké srdce

VIDEO Takto hrajú pravé legendy: Djokovič rekordným titulom dobyl Ameriku a ukázal veľké srdce

by Majo Malinovský
Novak Djokovič, Trofej, US Open 2023

NEW YORK – Ohlasy svetových médií na triumf srbského tenistu Novaka Djokoviča na US Open a zisk rekordného 24. grandslamového titulu:


Blic: “Novak sa vrátil do New Yorku a ohúril svet ziskom rekordného 24. grandslamového titulu. V emotívnom príhovore nezabudol spomenúť, čím si prešla jeho krajina v 90-tych rokoch a koľko musel obetovať, aby sa dostal až na vrchol.”

Kurir: “Novak dobyl Ameriku. Vo finále US Open odplatil Daniilovi Medvedevovi finálovú prehru z roku 2021.”

Marca: “Djokovič opäť ukázal, kto je Big One. Po štvrtý raz sa stal šampiónom US Open a vyrovnal absolútny rekord Margaret Courtovej v počte grandslamových titulov v singli.”

Gazzetta dello Sport: “Takto hrajú pravé legendy. Djokovič vo finále US Open zdolal Medvedeva, získal rekordný 24. grandslamový titul a vzdal hold Kobemu Bryantovi.”

L´Equipe: “Djokovič je tenisový vládca. Vo finále US Open prevýšil Medvedeva a ukoristil rekordnú 24. grandslamovú trofej.”

ESPN: “Djokovič urobil ďalší krok k tomu, aby ho svet vnímal ako najväčšieho hráča v tenisovej histórii.”bbc.com: “Získal rekordný grandslamový titul, výsledok však nenapovedá tomu, ako hlboko musel Djokovič načrieť do rezervoára svojich síl.”

idnes.cz: “Grandslam číslo 24. Famózny Djokovič vo finále US Open zlomil odpor Medvedeva.”

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

1 × five =