Home Audio/video VIDEO Syn slávnej českej legendy získal v Parme premiérový ATP titul: Korda dokráčal k triumfu bez straty setu

Sebastian Korda

PARMA – Americký tenista Sebastian Korda sa stal víťazom antukového turnaja ATP v talianskej Parme. V sobotnom finále dvojhry si poradil s rovnako nenasadeným domácim hráčom Marcom Cecchinatom 6:2, 6:4 za 1:16 h.

Talentovaný Američan s českými koreňmi sa do finále na okruhu ATP prebojoval druhýkrát v kariére. V januári sa mu triumfovať v Delray Beach ešte nepodarilo, ale naskytnutú príležitosť v Parme využil a pretavil ju v prvý titul. Celým turnajom navyše prešiel bez straty setu.

Cesta do finále nebola jednoduchá

Korda si v prvom kole musel poradiť s nestarnúcim Andreasom Seppim, následne ho čakal ďalší domáci hráč Sonego, ktorý má v posledných týždňoch výbornú formu. 28. hráča sveta vyprevadil z kurtu v dvoch setoch, vo štvrťfinále zdolal aj Japonca Nišioku a v boji o finále krajana Paula.

Svoju spanilú jazdu korunoval vo finále, kde zdolal domáceho Cecchinata a navyše počas celého zápasu nestratil ani servis! Korda v dueli trikrát brejkol skúseného súpera a zaslúžene dokráčal k premiérovému triumfu.

Víťaz dvoch challengeroch sa paradoxne na antuke v tejto sezóne trápil. Na prvých štyroch turnajoch si pripísal len jedno víťazstvo v Lyone. V Belehrade a Mníchove vypadol v prvom kole a v Madride dokonca nestačil v kvalifikácii na 451. hráča sveta Cazauxa.