Home Audio/video VIDEO Svatíková vybojovala titul na Majstrovstvách v TK Jednotka, finalistov z kurtu vyhnal hustý lejak

VIDEO Svatíková vybojovala titul na Majstrovstvách v TK Jednotka, finalistov z kurtu vyhnal hustý lejak

by lp
Laura Svatíková, Majstrovstvá v tenise

BRATISLAVA – Slovenská tenistka Laura Svatíková (29) sa stala víťazkou dvojhry na Majstrovstvách v tenise mužov a žien 2023 v petržalskom klube TK Jednotka.


Vo štvrtok 8. júna zdolala vo finálovom zápase Vandu Vargovú (20) v dvoch setoch 6:1, 7:6(5). Mužské finále, ktoré sa hralo potom, prerušil hustý dážď.

Do finále žien lepšie vstúpila Laura Svatíková a hneď sa ujala vedenia 3:0. Následne si náskok udržala a prvý set získala v pomere 6:1. “Som veľmi spokojná, neočakávala som od seba taký výkon pred  kamerami. V druhom sete to bolo nervóznejšie, Vanda v ňom hrala vynikajúco. Mne už vtedy dochádzali sily. Som veľmi rada, že som zvládla otočiť ten záver,“ hovorila Svatíková, ktorá odvrátila na konci druhého setu 5 setbalov súperky.“Pravdupovediac, snažila som sa nemyslieť na to, že to bol setbal. Aby som sa nerozčuľovala a neznervóznela. Sústredila som sa na ďalšiu loptu, aby som ju zahrala čo najlepšie,“ uviedla po zápase, ktorý sa vysielal v priamom prenose televízie JOJ Šport.

Svatíková by sa podobných majstrovstiev veľmi rada zúčastnila znova. “Turnaj bol úplne perfektný. Som veľmi rada, že bol doma a že na Slovensku som si mohla zahrať taký kvalitný turnaj. Určite by som prišla znovu aj o rok.“

Svatíková už pozná aj svoj ďalší turnajový program. “Chystám sa na 60-tisícový turnaj ITF do Říčan a potom idem do Srbska,“ dodala hráčka, ktorá za triumf dostala šek na 1200 eur, zdolaná finalistka Vargová získala 640 eur.Mužské finále prerušil hustý dážď

Po finále žien sa začalo hrať mužské finále, ktoré museli organizátori prerušiť pre búrku. Tomáš Líška v ňom hrá s Jurajom Masárom a hráči museli ísť dole z kurtu za stavu 1:1 na gemy v prvom sete, dohrávať sa bude v piatok.

Po finále mužov bolo na programe ešte finále štvorhry žien medzi dvojicami Viktória Lacková/Vanda Vargová a Ela Beláňová/Tamara Šramková. Mužské finále zohrajú David Čierny s Norbertom Marošíkom proti Tomášovi Líškovi s Vadymom Ursuom.

Zdroj: lp

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 5 =