Home Audio/video VIDEO Supertalent Rune zbiera vavríny: Sezóna ani nezačala a on už získal dve trofeje

VIDEO Supertalent Rune zbiera vavríny: Sezóna ani nezačala a on už získal dve trofeje

by Majo Malinovský
Holger Rune, Open de Caen, Exhibícia

LONDÝN – Prestížne ocenenie pre najlepšieho nováčika na okruhu ATP za uplynulú sezónu podľa očakávania získal iba 19-ročný dánsky supertalent Holger Rune.


Okrem Runeho bolo v nominácii na zisk trofeje ďalšie kvarteto hráčov: český mladík Jiří Lehečka, Američan Ben Shelton, Tseng Chun-hsin z Taiwanu a Brit Jack Draper. Trofej bola určená pre tenistov, ktorí sa v tomto roku prvýkrát dostali do prvej stovky rebríčka a na profesionálnej Tour dosiahli najväčšie úspechy.

Nováčik roka

Talentovaný Dán tento rok ovládol prestížne parížske podujatie zo série Masters a triumfoval aj na antukovom podujatí v Mníchove a tiež v štokholmskej hale, okrem toho pridal ďalšie dve finálové účasti na hlavnom okruhu. Skvelé výsledky ho dostali až na desiate miesto rebríčka ATP. Rok začal ako 102. tenista sveta a zakončil ako jedenásty.Suverénny triumf v Caen

Od Runeho sa v novej sezóne očakávajú veľké veci a zdá sa, že jeho forma je aktuálne výborná. Dánsky mladík ovládol predsezónnu exhibíciu vo francúzskom Caene, kde po hladkom triumfe s domácim Gasquetom (7:6, 6:1) v boji o víťaznú trofej deklasoval za hodinu aj 11 minút španielskeho súpera Roberta Bautista-Aguta 6:0, 6:4.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

1 comment

FOTO Rafael Nadal najlepším tenistom roka: Nečakal som, že o 14 rokov neskôr ešte budem hrať tenis na najvyššej úrovni 15 decembra, 2022 - 4:12 pm

[…] VIDEO Supertalent Rune zbiera vavríny: Sezóna ani nezačala a on už získal dve trofeje […]

Reply

Leave a Comment

5 × two =