Home Audio/video VIDEO Súboj generácií skončil debaklom: 57-ročná veteránka sa dostala do štvrťfinále, kde neuhrala ani gem

VIDEO Súboj generácií skončil debaklom: 57-ročná veteránka sa dostala do štvrťfinále, kde neuhrala ani gem

by Roderik Pastier
tenisová raketa

SANTO DOMINGO – Aby bol medzi dvoma súperkami vekový rozdiel 41 rokov? Nie, to sa naozaj nevidí každý deň. Vo štvrťfinále turnaja ITF 15 v Santo Domingo však práve k takémuto unikátnemu súboju generácií došlo, keď sa stretla 57-ročná Sylvia Schencková so 16-ročnou Oliviou Lincerovou. Pre staršiu z dvoch Američaniek zápas bohužiaľ skončil katastrofálne, neuhrala totiž ani gem.


Jaromír Jágr hrá hokej za Kladno v 49 rokoch, futbalista Zlatan Ibrahimovič nastupuje za AC Miláno v 40 rokoch, rovnako starý Roger Federer má v pláne budúci rok ďalší návrat k tenisu. Hoci sa jedná o legendy svojich športov, v jednom na americkú tenistku Sylviu Schenckovú, ktorej rebríčkové maximum je 329. miesto, všetci zaostávajú. Tá totiž hrá profesionálny tenis ešte v 57 rokoch.

Pravda, jej výsledky už nie sú nijako svetoborné, napriek tomu si zaslúži jej športová dlhovekosť veľký rešpekt. Tento rok sa Schencková zúčastnila štyroch turnajov a najlepšie sa jej viedlo práve na tom poslednom v Santo Domingo, kde aj vďaka skreču jednej zo súperiek došla až do štvrťfinále.

A práve v ňom sa odohral spomínaný súboj dvoch tenistiek, medzi ktorými je teoreticky rozdiel až dvoch generácií, Schenckovej sa totiž na kurte postavila iba 16-ročná začínajúca profesionálka Olivia Lincerová. Pokiaľ sa fanúšikovia v Santo Domingo tešili na drámu, museli byť však sklamaní, generačný súboj jednoznačne ovládla o 41 rokov mladšia Lincerová, ktorá Schenckovej nemilosrdne nadelila hneď dvakrát kanára a po 50 minútach bolo hotovo.

Napriek tomu môže byť Schencková so svojim výkonom na tomto turnaji nadmieru spokojná, veď sa jej tu podarilo vyhrať prvý zápas od novembra 2019 a vo štvrťfinále akéhokoľvek turnaja v dvojhre bola prvýkrát od roku 1998.Prvýkrát sa podľa dostupných informácií meno Američanky objavilo v rebríčku WTA v roku 1986, teda v jej 22 rokoch. V roku 1998 s tenisom Schencková skončila, aby o deväť rokov neskôr odštartovala svoju „druhú kariéru“. Odvtedy už Američanka zvláda pravidelne odohrať len približne päť turnajov nižšej kategórie ročne a my sme zvedaví, či budeme môcť jej výkony s rešpektom sledovať aj v roku 2022.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

15 + 1 =