Benoit Paire, Fabio Fognini
Benoit Paire a Fabio Fognini (Foto: TASR/AP - Hamish Blair)

VIDEO Štyri dvojchyby po sebe: Súboj búrlivákov na ATP Cupe priniesol nevídaný gem

MELBOURNE – Tenisti Talianska uspeli aj v druhom vystúpení na 2. ročníku medzištátneho turnaja ATP Cup v austrálskom Melbourne. V úvodnom zápase zdolali v C-skupine Rakúsko 2:1 a rovnakým pomerom si v noci na stredu poradili s Francúzskom.


Úvodný súboj proti sebe postavil dvoch búrlivákov, ktorí tradične častokrát dávajú voľný priebeh emóciám a dostávajú sa do kontroverzných situácií. Fabio Fognini v boji o prvý bod zdolal Benoita Paireho 6:1, 7:6(2) a duel priniesol viaceré zaujímavé momenty.

Jeden z nich prišiel hneď v úvode zápasu, keď za stavu 1:1 podával Francúz Paire. Ten ale nepristúpil k servisu vôbec zodpovedne a výsledkom bolo osem chýb po podaní v rade a po štyroch dvojchybách za sebou tak okamžite daroval brejk talianskemu súperovi, ktorý zvládol aj tajbrejk druhého setu a získal prvý bod pre Taliansko.Druhý bod pridal Matteo Berrettini, ktorý nedal šancu Gaelovi Monfilsovi a zvíťazil 6:4, 6:2. Francúzsky pár Nicolas Mahut, Edouard Roger-Vasselin následne uspel vo štvorhre proti Simonemu Bolellimu a Andreovi Vavassorimu (6:3, 6:4), no iba upravil na konečných 1:2.

Zdroj: ts, TASR

About Majo Malinovský

Check Also

Soňa Depešová, Mia Pohánková, Medaily

Medailový úspech nášho tenisu: Slovenský talent na ME vybojoval cenný kov

PARMA – Slovenská tenistka Mia Pohánková získala striebornú medailu vo dvojhre na majstrovstvách Európy hráčok …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

3 × 1 =