Home Audio/video VIDEO Spanilá jazda českej tenistky v Parme pokračuje: Po vyradení Williamsovej zdolala Siniaková aj bývalú svetovú štvorku

Kateřina Siniaková

PARMA – Češka Kateřina Siniaková zdolala vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Parme francúzsku tenistku Caroline Garciovú 7:5, 6:1.

Siniaková v doterajšom priebehu turnaja nestratila ani set aj napriek tomu, že v súboji s Garciovou prehrávala 4:5 s mankom brejku. Rodáčka z Hradca Králové koncovku úvodného dejstva otočila, po hodine a troch minútach využila svoj prvý setbal a viedla 1:0.

“Prvý set bol kľúčom k úspechu,” priznala česká tenistka v rozhovore po vyhratom dueli. “Od začiatku som necítila svoju hru a bolo to ťažké. Ona sa prezentuje agresívnou medzihrou a som naozaj rada, že som to vybojovala,” povedala 25-ročná Češka, ktorá aktuálne okupuje 68. priečku v rebríčku dvojhry.

V druhom sete si Siniaková podstatne viac verila a podobne ako proti Williamsovej dominovala. Hrala efektívne v defenzíve a v kľúčových momentoch pridala aj pár winnerov. “Verím, že v takýchto výkonoch budem pokračovať,” dodala svetová deblová osmička.

Do semifinále dvojhry na okruhu WTA sa dostala prvýkrát od turnaja v Bronxe 2019. O svoje šieste singlové finále zabojuje s víťazkou zápasu medzi dvomi Američankami Gauffovou a Anisimovou.

Zdroj: sport.cz, ts