Home Audio/video VIDEO Šokujúca situácia v Barcelone: Búrlivák Fognini diskvalifikovaný za verbálne napadnutie rozhodcu

BARCELONA – Taliansky tenista Fabio Fognini bol diskvalifikovaný v druhom kole na turnaji v Barcelone v zápase proti domácemu Zapatovi Mirallesovi za stavu 0:6, 4:4.

Fognini nevstúpil do zápasu podľa predstáv, keď už v druhej hre prišiel o podanie. Španiel bol naopak dominantný na servise, čoho výsledkom bol aj ďalší brejk a razom bolo 0:5. Fognini v šiestej hre odvrátil tri setbaly, ale ten štvrtý už outsider duelu využil a po 28 minútach vyhrával 1:0.

Taliansky tenista už po prvom sete vykazoval známky nervozity, ktorá sa stupňovala, keď prehral aj ďalšie 3 hry v rade. Fognini sa ukľudnil, získal štyri gemy za sebou a razom vyhrával 4:3. K incidentu došlo v ôsmej hre druhého setu, kedy čiarová rozhodkyňa zahlásila Fogninimu “chybu nohou”, ten na ňu následne začal nedôstojným spôsobom kričať. Čiarová rozhodkyňa prišla k empajrovému rozhodcovi a priznala, že jej Talian adresoval niekoľko vulgarizmov.

Následne prekvapený Fognini niekoľko minút vysvetľoval celú situáciu manažérovi turnaja. Verzia, ktorú mu podal však neprešla a po chvíli bol 27. hráč sveta diskvalifikovaný za “verbálne napadnutie”.

Pred odchodom z ihriska adresoval niekoľko slov smerom k jeho trénerskému tímu. “Nič som jej nepovedal,” kričal do trénerskej lóže.