Home Audio/video VIDEO Šokuje aj Djokoviča najmladší člen elitnej stovky? Nole pred štartom v Banja Luke priznal zdravotné problémy

VIDEO Šokuje aj Djokoviča najmladší člen elitnej stovky? Nole pred štartom v Banja Luke priznal zdravotné problémy

by Majo Malinovský
Novak Djokovič

BANJA LUKA – Srbská svetová jednotka Novak Djokovič ešte pred prvým vystúpením na antukovom podujatí The Srpska Open v Bosne a Hercegovine priznal zdravotné problémy.


Lakeť nie je v ideálnom stave

Nole, ktorý predtým v Monte Carle neskrýval frustráciu po nečakanej prehre s talianskym súperom Lorenzom Musettim, priznal na tlačovke v Banja Luke, že nie je stopercentne fit. “Lakeť nie je v ideálnom stave, ale povedzme, že by to malo stačiť. Snáď budem plne pripravený na prvý zápas,” uviedol majiteľ rekordných 22 grandslamových trofejí.

Po skvelej Austrálii sklamanie v Monte Carle

Djokovič už tradične na úvod roka zažiaril v Austrálii a to aj napriek tomu, že v semifinále v Adelaide si natrhol zadný stehenný sval. Aj napriek zdravotnému problému dokázal generálku vyhrať a následne desiatykrát v kariére ovládnuť Australian Open a vyrovnať Nadala v počte grandslamových titulov.

Už minulý týždeň na prestížnom podujatí Masters v Monte Carle bolo evidentné, že Nole nie je zdravotne úplne v poriadku. Podľa dostupných informácií sa na jednom z tréningov nešťastne trafil raketou do problematického pravého lakťa a do spomínaného osemfinále s Musettim nastúpil s kompresným rukávom a zápas mu absolútne nevyšiel. Nole, ktorý v boji o štvrťfinále zaznamenal len jedno eso, spravil šesť dvojchýb a osemkrát stratil servis, po stretnutí neskrýval obrovskú frustráciu a o zápase ani svojich zdravotných problémoch sa vtedy baviť nechcel.Očakával Wawrinku, nie talentovaného tínedžera

Očakávalo sa, že nasadenú jednotku hneď na úvod preverí odveký rival, bývalá svetová trojka a trojnásobný grandslamový víťaz Stan Wawrinka, ale ten v úvodnom vystúpení nestačil na 18-ročného francúzskeho tínedžera Lucu Van Asscheho, ktorý po svojom kariérnom triumfe ako prvý v Banja Luke preverí pripravenosť Djokoviča.

“Nikdy predtým som sa s ním nestretol, veľa o ňom neviem. Je mladý a nedávno sa dostal do stovky. Vážne som si myslel, že vyhrá Wawrinka, po väčšinu zápasu viedol,” uviedol na adresu predminulého šampióna juniorského Roland Garros a najmladšieho člena elitnej stovky pred zápasom Djokovič.

Zdroj: ts

Podobné články

Leave a Comment

5 × 2 =

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy