Home Audio/video VIDEO Šokovaný Djokovič po odstúpení Medvedeva: Celý čas vyzeral úplne fit!

VIDEO Šokovaný Djokovič po odstúpení Medvedeva: Celý čas vyzeral úplne fit!

Novak Djokovič, Astana

ASTANA – Srbský tenista Novak Djokovič si na turnaji v kazašskej Astane zahrá o jubilejný 90. titul na okruhu ATP.

Vyrovnaný boj a koniec série Djokoviča

Postup favorizovaného Noleho do finále sa ale nerodil vôbec ľahko. Skvele hrajúci ruský súper Daniil Medvedev aj v kazašskej metropole potvrdzoval, že to na Djokoviča jednoducho vie a výsledkom bol vyhratý prvý set (6:4), ktorým bývalá ruská svetová jednotka ukončila 14 setov trvajúcu víťaznú šnúru srbského velikána.

VIDEO Medvedev ukončil šnúru Djokoviča: Rus bol dve loptičky od finále, ale…

Novak Djokovič mal na mále (Foto: TASR/AP – Stas Filippov)

Druhý set súboja dvoch bývalých svetových jednotiek priniesol strhujúci a mimoriadne vyrovnaný boj, ktorý musel rozhodnúť až tajbrejk. V tom bol Medvedev po brejku na 6:6 dve loptičky od postupu do finále, ale Nole potvrdil skúsenosti a hrozbu svojho konca pred bránami finále odvrátil triumfom 8:6.

Odstúpením šokoval aj Djokoviča

Následne prišiel nečakaný okamih, ktorý prekvapil nie len prítomných divákov, ale šokoval aj samotného Djokoviča, ktorý po triumfe v druhom sete oslavoval vyrovnanie setového skóre a z toho ho vyrušil príchod Medvedeva a následne podanie ruky od ruského súpera, ktorý kvôli svalovému zraneniu na ľavej nohe už do tretieho setu nenastúpil a zápas predčasne vzdal.

Celý čas bol lepším hráčom

“Z toho konca som bol trochu v šoku. Celý čas vyzeral úplne fit, len možno posledných sedem osem výmien sa trochu pomalšie pohyboval. Ale je to úžasný bojovník, nikdy by nevzdal, keby mohol pokračovať,” uviedol Djokovič po prekvapivom odstúpení Medvedeva a uznanlivo dodal: “Bol to absolútne vyrovnaný zápas, zvlášť v druhom sete. Povedal by som, že bol celý čas lepším hráčom na kurte.”

Čaká ho Tsitsipas

Vo finále sa Djokovič zajtra v boji o 90. trofej na okruhu ATP pokúsi nadviazať na minulotýždňový triumf z Tel Avivu, keď ho v boji o ďalšiu turnajovú trofej vyzve grécky súper Stefanos Tsitsipas, ktorý vyradil v Astane v troch setoch Rusa Rubleva. Djokovič s Grékom vyhral sedem z doterajších desiatich vzájomných súbojov.