Home Audio/video VIDEO Smutná bodka za turnajom od Andreescuovej: Bartyová obhájila titul z Miami po skreči súperky

MIAMI – Austrálska tenistka Ashleigh Bartyová obhájila triumf vo dvojhre na turnaji WTA v Miami. Najvyššie nasadená hráčka sa stretla v sobotňajšom finále s Kanaďankou Biancou Andreescuovou, ktorá duel pre zranenie pravého členku vzdala za stavu 3:6 a 0:4.

Svetová jednotka mala raketový vstup do zápasu, keď po pár minútach viedla už 3:0. 20-ročná Kanaďanka sa postupne dostala do zápasu, znížila na 2:3, ale Bartyová opäť kontrovala ribrejkom. Záver úvodnej sady si austrálska tenistka postrážila a po 37 minútach viedla 1:0.

Turnajová osmička Andreescuová sa v úvode druhého setu pri zlom došľape zranila. Členok si nechala obviazať a zatejpovať, skúšala pokračovať v zápase, ale po prehranom štvrtom geme však zápas s plačom vzdala.

Bartyová tak obhájila titul z roku 2019, vlani sa prestížny turnaj nehral pre pandémiu koronavírusu. Svetová jednotka bola pritom v 2. kole blízko vyradeniu, keď proti Slovenke Kristíne Kučovej odvrátila mečbal.

dvojhra – finále:
Ashleigh Bartyová (Aus.-1) – Bianca Andreescuová (Kan.-8) 6:3, 4:0 – Andreescuová skreč