Home Audio/video VIDEO Slovenského štvrťfinále sa v Mexiku nedočkáme: Kučová nestačila na talentovanú súperku

MONTERREY – Slovenská tenista Kristína Kučová nedoplní slovenské duo vo štvrťfinále. V pozícii lucky loserky prehrala v druhom kole proti talentovanej kanadskej tenistke Fernandezovej po setoch 1:6, 4:6.

Kučová nedokázala nájsť od začiatku recept na servis kanadskej súperky a sama sa na podaní trápila. Fernandezovej od úvodu vychádzalo takmer všetko a po 20 minútach viedla už hrozivých 5:0. Slovenská tenistka odvrátila hrozbu “kanára”, ale 88. hráčka sveta hladko dokráčala k víťazstvu v prvom sete pomerom 6:1.

V druhom sete premožiteľka Stephensovej zlepšila podanie, ale na riterne sa aj naďalej trápila. Do stavu 3:3 sme neboli svedkami žiadneho brejku a o osude druhého setu rozhodla siedma hra, keď Fernandezová prelomila servis Kučovej a postúpila do štvrťfinále.

Súperkou kanadského talentu bude Kužmová

Ak by Kučová postúpila do štvrťfinále, dočkali by sme sa slovenského derby. Kužmová tak po dvojsetovej výhre nad Dartovou nastúpi v boji o semifinále práve proti Fernandezovej (88.).