Home Najdôležitejšie VIDEO Škamlová otočila nepriaznivý vývoj a postupuje do štvrťfinále, ďalej aj Schmiedlová

VIDEO Škamlová otočila nepriaznivý vývoj a postupuje do štvrťfinále, ďalej aj Schmiedlová

by Roderik Pastier
Chantal Škamlová

ŽILINA – Slovenská tenistka Chantal Škamlová postúpila do štvrťfinále dvojhry na turnaji v Žiline. Na štvrtom podujatí série Peugeot Tennis Tour 2020 zvíťazila ako nasadená trojka nad Anikou Jaškovou 1:6, 6:3, 6:1.


Držiteľka titulu z turnaja v Piešťanoch sa v prvom sete trápila, nevychádzalo jej podanie a uhrala v ňom iba jediný gem. Od začiatku druhého dejstva však bola Škamlová na dvorci lepšou hráčkou a v rozhodujúcom dejstve už dominovala.  

„Myslím si, že Anika hrala celkom dobrý tenis. Zo začiatku som si nevedela zvyknúť na jej štýl hry, robilo mi to problémy. Podmienky v Žiline sú iné ako v Piešťanoch, lopty sú ťažšie a kurt je pomalší. Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykla. Postupne som sa však rozohrala. Zdravotne sa cítim fit,” uviedla Škamlová pre oficiálnu webovú stránku Slovenského tenisového zväzu (STZ).

Suverénne sa medzi najlepšiu osmičku prebojovala Anna Karolína Schmiedlová. Nasadená jednotka a líderka celkového hodnotenia PTT zdolala Ninu Vargovú 6:2, 6:1. Jej ďalšou súperkou bude Salma Drugdová, ktorá vyradila Michaelu Kadlečkovú po trojsetovom maratóne 6:4, 5:7, 7:6 (3).Schmiedlová so 14-ročnou Vargovou často trénuje a predpovedá jej svetlú tenisovú budúcnosť. “Výsledok hovorí jednoznačne v môj prospech, no nebol to zasa taký jasný zápas. Ninku dobre poznám z tréningov. Je to veľmi šikovné dievča, jedno z najtalentovanejších na Slovensku. Veľmi jej držím palce, aby to dotiahla ďaleko. Herne na to má, je bojovníčka a ja ju za to obdivujem,” pochválila Vargovú slovenská fedcupová reprezentantka. 

Zdroj: STZ

ženy – dvojhra – 1. kolo: Bianca Behúlová (SR) – Romana Čisovská (SR) 1:6, 6:2, 7:6 (4), Sofia Milatová (SR) – Mia Chudejová (SR) 6:4, 4:6, 7:6 (1), Anna Karolína Schmiedlová (SR-1) – Nina Vargová (SR) 6:2, 6:1, Eszter Mériová (SR) – Nikola Daubnerová (SR) 6:3, 6:2, Chantal Škamlová (SR-3) – Anika Jašková (SR) 1:6, 6:3, 6:1, Salma Drugdová (SR) – Michaela Kadlečková (SR) 6:4, 5:7, 7:6 (3)

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

5 × 4 =