Home Audio/video VIDEO Sinner vo fantastickom zápase ovládol aj štvrtý vzájomný duel s Bautistom: O osude stretnutia rozhodol maratónsky set

Jannik Sinner

BARCELONA – Taliansky tenista Jannik Sinner postúpil do štvrťfinále na turnaji v Barcelone. V osemfinálovom zápase zdolal domáceho Bautistu Aguta po setoch 7:6(9), 6:2.

Od úvodu zápasu sa hral výborný antukový tenis, ale prekvapivo do vedenia o brejk išiel domáci tenista, no Sinnerovi sa podarilo kontrovať ribrejkom a vyrovnal na 2:2. V ďalšom priebehu setu si obaja hráči držali svoje servisy a prvý krok k zisku setu urobil v ôsmej hre Talian, ktorý prelomil podanie Bautistu, ale tentokrát bol on tým hráčom, ktorému sa podarilo ribrejknúť. O osude prvého setu rozhodol až napínavý tajbrejk, v ktorom Sinner zvíťazil 11-9 a po hodine a štrnástich minútach sa ujal vedenia v zápase.

V druhom sete už 33-ročnému Španielovi nezostalo dostatok síl na to, aby dokázal ešte zdramatizovať vývoj zápasu a po dvoch brejkoch Sinnera prehral druhú sadu výsledkom 2:6.

Sinner tak po víťazstve v Dubaji a v Miami triumfoval aj v treťom vzájomnom zápase tejto sezóny a upravil tak celkovú bilanciu už na 4-0. Vo štvrťfinále čaká na talentovaného talianskeho tenistu nasadená trojka Rublev, ktorý v troch setoch zdolal Ramosa.