RÍM – Taliansky tenista Jannik Sinner a Španiel Carlos Alcaraz sa stretnú vo finále dvojhry na turnaji Masters 1000 v Ríme.
Líder svetového rebríčka Sinner otočil v piatok semifinálový duel s jedenástym nasadeným Američanom Tommym Paulom a zvíťazil v troch setoch 1:6, 6:0 a 6:3.
Domáci najvyššie nasadený hráč tak pokračuje v úspešnom návrate do súťažného kolotoča po vypršaní trojmesačného dištancu za doping. Na antuke vo Foro Italico síce prvýkrát stratil set, ale napokon vyhral piaty zápas za sebou.
V boji o titul narazí na Alcaraza, ktorý sa prvýkrát predstaví vo finále v Ríme. V semifinále v pozícii nasadenej trojky zdolal domácu turnajovú osmičku Lorenza Musettiho 6:3, 7:6 (4). Štvornásobný grandslamový šampión postúpil do svojho štvrtého finále v tejto sezóne.
muži – dvojhra – semifinále: Carlos Alcaraz (Šp.-3) – Lorenzo Musetti (Tal.-8) 6:3, 7:6 (4), Jannik Sinner (Tal.-1) – Tommy Paul (USA-11) 1:6, 6:0, 6:3
Zdroj: TASR
Pridajte komentár