Home Audio/video VIDEO Šesť zápasov, šesť prehier a ani jeden vyhratý set: Svetová šestka na Hopman Cupe potopila Dánsko

Holger Rune

NICE – Tenisti Dánska prehrali na Hopmanovom pohári vo francúzskom Nice obe svoje stretnutia, keď vo štvrtok podľahli domácemu tímu 1:2 na zápasy.

Francúzi tak nastúpia v piatok proti Švajčiarom v priamom súboji o prvenstvo v A-skupine a postup do finále, naopak Dánsko na podujatí končí.

Nepomohli ani dve výhry Clary Tausonovej, pretože hlavná hviezda Dánska svetová šestka Holger Rune v šiestich zápasoch (vrátane debla), v ktorých nastúpil, neuhral ani jediný set.

V prvom zápase B-skupiny zvíťazili Chorváti nad Belgičanmi 2:1. Rozhodol až supertajbrejk štvorhry v ktorom duo Donna Vekičová, Borna Čorič zdolalo dvojicu Elise Mertensová, David Goffin 10:6.

A-skupina

Dánsko – Francúzsko 1:2
Clara Tausonová – Alize Cornetová 7:6 (2), 6:4, Holger Rune – Richard Gasquet 2:6, 3:6, Clara Tausonová, Holger Rune – Alize Cornetová, Richard Gasquet 4:6, 4:6

B-skupina

Belgicko – Chorvátsko 1:2
Elise Mertensová – Donna Vekičová 6:2, 6:2, David Goffin – Borna Čorič 3:6, 6:2, 4:10, Elise Mertensová, David Goffin – Donna Vekičová, Borna Čorič 6:7 (5), 6:3, 6:10