Home Najdôležitejšie VIDEO Senzačné víťazstvo Zvereva: S favorizovaným Nadalom nestratil ani set

VIDEO Senzačné víťazstvo Zvereva: S favorizovaným Nadalom nestratil ani set

Alexander Zverev

PARÍŽ – Španielskemu tenistovi Rafaelovi Nadalovi sa opäť nepodarí triumfovať na turnaji Masters 1000 v Paríži. V sobotňajšom semifinálovom súboji nestačil ako najvyššie nasadený hráč na štvorku podujatia Alexandra Zvereva a prehral v dvoch setoch 4:6, 5:7.

Nadal mal v prvom sete proti Zverevovi jedinú slabšiu chvíľu. V treťom geme umožnil súperovi získať výhodu brejku čistou hrou. Obaja hráči pritom servovali kvalitne, k žiadnemu ďalšiemu brejkbalu sa už v prvom sete žiaden z nich nedostal. Druhý set mal spočiatku podobný priebeh, Španiel opäť prišiel o podanie v treťej hre. Dokázal však súpera brejknúť na 4:4. Rozhodujúcim bol jedenásty gem, v ktorom Zverev využil hneď prvý brejkbal a v ďalšej hre druhý mečbal.

Vo finále sa nemecký tenista stretne s Rusom Daniilom Medvedevom, ktorý ako nasadená trojka vyradil desiatku “pavúka” Miloša Raoniča z Kanady 6:4, 7:6 (4).