Home Audio/video VIDEO Senzačné prekvapenia v Česku: Nasadená jednotka aj dvojka nečakane o finále nezabojujú

VIDEO Senzačné prekvapenia v Česku: Nasadená jednotka aj dvojka nečakane o finále nezabojujú

by Majo Malinovský
Jiří Veselý

PRAHA – Český tenisový turnaj O pohár prezidenta ČTS prišiel hneď v úvodnom dni v mužskej časti pavúka o dvoch najväčších favoritov na celkové víťazstvo.

Veľké prekvapenia na úkor najvyššie nasadených

Chybujúci 65. hráč sveta Jiří Veselý v štvrťfinále senzačne prehral s aktuálne až 402. hráčom sveta Michaelom Vrbenským 6:4, 3:6 a 4:10 v supertrajbrejku.

O ďalšie veľké prekvapenie sa postaral Vít Kopřiva, ktorý v dueli českých daviscupových reprezentantov pokoril skúseného Lukáša Rosola za hodinu a pol 7:6 a 6:3.V ďalšom štvrťfinále si Zdeněk Kolář poradil s bývalou juniorskou svetovou jednotkou Jonášom Forejtekom 6:3 a 7:5.

V dramatickom poslednom dueli z mužskej časti pavúka Jiří Lehečka zvíťazil s Tomášom Macháčom v troch setoch 7:6, 1:6 a 10:6. V zajtrajšom semifinále nastúpia proti sebe Vrbenský s Lehečkom a Kolář proti Kopřivovi.

U žien sa prekvapenie nezrodilo

V ženskej časti pavúka sa ako prvá z domácej elity po vynútenej prestávke zapríčinenej pandémiou koronavírusu radovala Karolína Muchová. 26. hráčka sveta zdolala na pražskej Sparte Kristýnu Plíškovú bez straty setu (6:3, 6:4).

https://www.youtube.com/watch?v=jGcrBKZvEZ4

Darilo sa aj ďalším českým favoritkám: dvojnásobná wimbledonská šampiónka Petra Kvitová zdolala Barboru Krejčíkovú 7:6, 6:2 a kvarteto semifinalistiek doplnili podľa očakávania Barbora Strýcová a Kateřina Siniaková. Zaujímavé semifinálové súboje proti sebe zajtra postavia Kvitovú a Siniakovú a tiež Strýcovú s Muchovou.

Petra Kvitová a Barbora Krejčíková s ochrannými rúškami prichádzajú na kurt (Foto: TASR/AP – Petr David Josek)Účastníci turnaja prispeli na charitu

Turnaj, na ktorom štartovalo osem žien a rovnaký počet mužov sa hrá na antuke v prípade mužského pavúka a ženy hrajú na tvrdom povrchu. Hrá sa bez divákov pred televíznymi kamerami a na kurte sú tréneri, manažéri ako aj hlavný rozhodca a tiež traja čiaroví. Zberači loptičiek majú rúška a rukavice, pozápasové podanie rúk je nahradené len priateľským ťukom rámami rakiet.

Zberačky loptičiek prichádzajú na kurt pred štvrťfinálovým zápasom Kvitová – Krejčíková (Foto: TASR/AP – Petr David Josek)

Každý účastník českého turnaja dostane za štart 50 tisíc českých korún, z ktorých každý z nich prispel na charitu podľa vlastného uváženia: “Celková darovaná čiastka dosiahla tristotisíc korún a bola rozdelená medzi Nadáciu Pohyb bez pomoci a Arcidiecéznu charitu Praha na boj proti šíreniu choroby covid-19,” uviedol riaditeľ turnaja David Trunda.

Zdroj: ts

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

19 − one =