Home Audio/video VIDEO Schmiedlová v boji o semifinále neúspešná: S českou súperkou uhrala len 6 gemov

Anna Karolína Schmiedlová

GUADALAJA – Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová sa neprebojovala do semifinále dvojhry na turnaji WTA v mexickej Guadalajare. Vo štvrťfinálovom súboji bola nad jej sily Češka Marie Bouzková (50.), ktorej podľahla 4:6, 2:6.

Obe tenistky začali výborne na podaní a v prvých štyroch gemoch sme boli svedkami jediného brejkbalu, ktorý mala naša tenistka, ale zostal nevyužitý. V piatej hre Schmiedlová prišla prvýkrát v zápase o servis a skvele podávajúca Bouzková si náskok jedného brejku postrážila až do konca setu. Česká tenistka po 41 minútach viedla 1:0.

Počas celého zápasu nestratila ani jedno podanie

Aktuálne 50. hráčka sveta si pomáhala výborným servisom aj v druhom sete, slovenskú tenistku nepúšťala k brejkbalovým príležitostiam. Už v prvej hre prišla Schmiedlová o podanie, nasledovala pasáž udržaných servisov, ale v závere opäť Bouzková brejkla Slovenku a hladko vyhrala aj druhú sadu pomerom 6:2.

Druhá nasadená tenistka sa v boji o finále stretne so Španielkou Sorribes Tormovou.