Home Audio/video VIDEO Sabalenková sa od ukrajinskej súperky gesta nedočkala: Napriek tomu Svitolinovej krásnymi slovami vzdala rešpekt

Aryna Sabalenková, Jelina Svitolinová, Roland Garros 2023

PARÍŽ – Druhá nasadená Aryna Sabalenkovú z Bieloruska postúpila už do semifinále Roland Garros, kde narazí na českú súperku Karolínu Muchovú.

Sabalenková potvrdila úlohu favoritky proti ukrajinskej súperke Jeline Svitolinovej. V prvom sete za stavu 4:4 využila svoj prvý brejkbal v zápase a následne ho bez problémov potvrdila. V druhom dejstve Ukrajinka, ktorá v Paríži hrala svoj prvý grandslamový turnaj od materskej prestávky, odskočila súperke do vedenia o dva gemy.

Na podanie rúk opäť neprišlo

Sabalenková však štyrmi hrami za sebou strhla skóre na svoju stranu. Po zápase Svitolinová už tradične odmietla podať súperke ruku rovnako ako predtým v dueloch proti ruským tenistkám Anne Blinkovovej a Darii Kasatkinovej.

Sabalenková napriek tomu po využití mečbalu čakala na sieti s malou dušičkou nádeje, že sa od Ukrajinky dočká nejakého gesta, ktoré ale tentokrát neprišlo a musela sa uspokojiť s podaním ruky rozhodcovi.

Rešpekt a úcta Sabalenkovej

Sabalenková, ktorá v tomto roku zvíťazila už vo svojom 34. zápase a v Paríži by v prípade triumfu zosadila z postu svetovej jednotky Poľku Igu Swiatekovú, napriek tomu po zápase vzdala rešpekt a úctu ukrajinskej súperke.

Aryna Sabalenková, Roland Garros 2023
Aryna Sabalenková (Foto: TASR/Ap – Aurelien Morissard)

“Jelina je veľmi ťažká súperka, dobre sa pohybuje a v zásade to, ako hrá po narodení dieťaťa, je pôsobivé. Zaslúži si rešpekt. Pre mňa to bol ťažký zápas, mám veľkú radosť z víťazstva. Dúfam, že pôjdem na Roland Garros čo najďalej,” uviedla šampiónka Australian Open na kurte bezprostredne po svojom triumfe.