Home Audio/video VIDEO S ruskou parťáčkou jej to vyšlo: 17-ročný talent Česka vybojoval ďalší grandslamový titul

VIDEO S ruskou parťáčkou jej to vyšlo: 17-ročný talent Česka vybojoval ďalší grandslamový titul

by Majo Malinovský
Lucie Havlíčková

NEW YORK – Stále iba 17-ročná talentovaná česká tenistka Lucie Havlíčková získala na US Open juniorský titul vo štvorhre a vynahradila si sklamanie z predchádzajúcej finálovej porážky vo dvojhre.


Vo finále juniorskej dvojhry mladá Češka nestačila na Alexandru Ealaovú z Filipín, ktorej podľahla 2:6, 4:6 a navyše čelila búrlivému povzbudzovaniu fanúšikov súperky, čo ju po zápase aj dosť hnevalo.

Hnevali ju hluční fanúšikovia

“Je to nešportové, nepáčilo sa mi to. Nie je pekné, keď sa fanúšikovia hlasno tešia po vašej dvojchybe. Prišlo mi to ako na futbale, ak s tým však rozhodca niečo neurobí, tak sa s tým musím zmieriť. Nechcem sa na to vyhovárať, nerozhodili ma nejako výraznejšie, bola som na to vopred pripravená,” komentovala mladá Češka búrlivú atmosféru.Na US Open získala ďalšiu trofej

V New Yorku sa ale ďalšej cennej trofeje predsa len dočkala, keď po boku Rusky Diany Šnajderovej získala titul vo štvorhre. Aspoň z polovice tak zopakovala svoj júnový úspech z Roland Garros, kde triumfovala v oboch juniorských súťažiach a získala grandslamové double.So Šnajderovou, s ktorou Havlíčková vytvorila prvý nasadený pár, porazili nemeckú dvojicu Carolina Kuhlová, Ella Seidelová hladko 6:3, 6:2. “Dvojhra bolí, ale s Dianou sme to zvládli a ja som si zlepšila náladu. Motivácia bola ešte väčšia, prehrať dvakrát po sebe je strašné,” povedala Havlíčková pre Tenisovýsvět.cz.

Zdroj: TASR

Podobné články

Pridajte komentár

Leave a Comment

nineteen − 9 =