Home Audio/video VIDEO Rybakinová ďalšou semifinalistkou v Indian Wells: Muchová štvrtú trojsetovú bitku nezvládla

Jelena Rybakinová, Australian Open

INDIAN WELLS – Desiata nasadená kazašská tenistka Jelena Rybakinová zvíťazila vo štvrťfinále dvojhry na turnaji WTA v Indian Wells nad Karolínou Muchovou z Česka 7:6(4), 2:6, 6:4.

Muchová sa pred tromi týždňami po skalpe svetovej deviatky Belindy Benčičovej a postupe do štvrťfinále odhlásila z turnaja v Dubaji pre zranenie brušného svalu. Pri svojom debute na turnaji WTA 1000 v Indian Wells predĺžila svoju neporaziteľnosť na sedem zápasov, ale ôsmu výhru pridať nedokázala.

Po víťazstvách nad Kazaškou Juliou Putincevovou, dvojnásobnou šampiónkou Viktoriou Azarenkovou, talianskou antukárkou Martinou Trevisanovou a krajankou Markétou Vondroušovou neuspela v súboji s minuloročnou wimbledonskou víťazkou a finalistkou tohtoročného Australian Open Jelenou Rybakinovou.

Českú tenistku musí vzhľadom na ďalší priebeh zápasu mrzieť koncovka prvého setu. Po odvrátení celkovo piatich brejkbalov v troch rôznych gemoch viedla 5:3 a v desiatej hre mala pri svojom podaní setbal, no nevyužila ho, prvýkrát stratila servis a v tajbrejku set stratila.

V druhom dejstve si Muchová nepripustila žiadne zaváhanie na servise. Vyhrala 16 z 19 fiftínov, sama využila obe šance na brejk a štvrtýkrát na turnaji išla do rozhodujúceho setu.

Na servise sa však opäť trápila a na returne nemala šancu. Za stavu 3:5 prežila ďalšie dva mečbaly po dvoch chybách súperky, ale Rybakinová v ďalšom geme premenila svoju tretiu šancu a ukončila zápas šiestym esom.

“Dnes to bol naozaj ťažký zápas, som veľmi šťastná, že sa mi ho podarilo vyhrať. Nezačala som veľmi dobre a Karolína hrala výborne. Dúfam, že zajtra budem hrať lepšie,” komentovala Rybakinová, prvá kazašská semifinalistka BNP Paribas Open, ktorá zvíťazila na víťazné údery 44:23.